Tur MISIR, Musanın Mısırı - OrtaDoğu Afrika

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur MISIR, Musanın Mısırı

KanulaTur & Hasan HAZIRLAR

ile

Musa’nın MISIR’ına

knoda04a     03 - 08 / 11 / 2021     6gün

 

Binlerce yıllık bir uygarlık, Firavun’dan halkını kaçıran Musa Peygamber’in inzivaya çekilerek tanrı ile konuştuğu ve 10 emrin kendisine tevdi edildiği noktalarda geçmişi yaşamak; Sina Yarımadası’ndaki doğa harikalarını gözlemlemek, her üç din için önemli olan topraklarda geçmişin izleri yaşamak, medeniyetler beşiğini görmek amacı ile Mısır’a;

 

Gezi Turunun Programı:

GÜN1: İstanbul – Sharm AlSheikh (AY):

Programımız sabahın erken saatlerinde İstanbul Havalimanı’nda katılımcılarımız ile buluşarak başlıyor. Bagaj ve pasaport işlemlerimiz sonrasında, uçağa biniş kapısında diğer noktalardan gelenlerin katılımı ile Türk Hava Yolları’nın 07:25‘deki TK690 seferi uçağında keyifli bir seyahat için yerimizi alıyoruz.

Yaklaşık iki buçuk saatlik bir uçuş sonrası Mısır’ın ünlü tatil merkezi, Sina yarımadasının en ucundaki Sharm AlSeikh’e hoş geldiniz.

Pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından KanulaTur mahalli rehberi tarafından karşılanarak konaklama otelimize geçiyoruz. Giriş işlemlerimizi tamamlayıp dinlenmek için odalarımıza geçiyoruz.

Öğleden sonra tekne turumuz var.  Cam tabanlı botlarla yapacağımız iki saatlik kıyı gezisi esnasında doğal bir akvaryum olan Kızıl Deniz’in renkli canlılarını, mercanlarını, balıklarını çıplak gözle görebileceğiz. Snorkeling için de molamız olacak…

Akşam yemeği ve konaklama Sharm AlSheikh’de.

 

GÜN2: Sharm AlSheikh ( K,AY) :

Bugünü, sonraki yorucu günü güçlü karşılamak için dinlenme ile geçirelim. Kahvaltımızı yaptıktan sonra, otelimizin havuzu başında tembellik yapabilir veya mercan reefinde snorkeling aktivitelerine katılabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz için yarım günlük ATV Çöl Safari etkinliği düzenlenebilir. Akşam üstü, Nema Bay mahalli alışveriş pazarı gezilebilir.

Erken alınacak akşam yemeği otelimizde ve erken zinde uyanabilmek için dinlenmek üzere odalarımıza çekiliyoruz.

Konaklama otelimizde.

 

GÜN3: Sharm AlSheikh – Musa Dağı – St. Catherine Manastırı – Sina Çölü – Süveyş Kanalı – Kahire (K,ÖY,AY) :

-zor ve yorucu bir gün-

Günün başladığı erken saatlerinde 02.00 sıralarında otelden çıkış işlemleri yapılıp kahvaltı lunch boxlarımızı alarak Musa Dağı’na doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık üç saatlik yolculuk sonrasında Sina Yarımadası’nın ortasındaki Musa Dağı eteklerine varıyoruz ve aracımızı bırakıp orada bekleyen bedevilerin develeri ile tırmanmaya başlıyoruz. Yolun belli bir noktasında develeri de bırakıp yürüyerek devam edip, alaca karanlıkta Musa Peygamber’in Tanrı ile konuştuğu mekan olduğuna inanılan zirveye varıyoruz. Rehberimizin anlatacağı efsaneler eşliğinde inanılmaz güzellikteki gün doğumunu izleme imkanı bulacağız.

Sonraki durağımız UNESCO Dünya Mirası St. Catherine Manastırı.. Ortodoks dünyasının ilk manastırı olan ve etrafı surlarla çevrili bu kale görünümlü, asırlardır kullanılmakta olan manastırı gezip bilgilendikten sonra öğle saatlerinde tekrar yola çıkıyoruz. İstikamet Kahire.

Dönüş yolumuzda Sina Yarımadası’nın doğal kayalık dağlarından veya kum çöllerinden geçerek, öğle yemeğimizi de lunch box olarak alıyoruz.

Sina yarımadasının batı yakasında, kuzeye doğru yol alacağız. Ünlü Süveyş Kanalı’na varıldığında artık Kahire’ye yaklaşmış olacağız. Süveyş tünelinden geçerek Asya kıtasından Afrika kıtasına geçmiş olacağız.

Akşam saatlerinde Kahire’ye varıyor ve Afrika’nın en önemli merkezlerinden biri olan, hayat kaynağı Nil Nehri’nin doğu ve batısında kurulu şehirde panoramik turumuz ve sonra konaklama otelimize yerleşiyor ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

 

GÜN4: Kahire – Piramitler- (K,ÖY,AY):

Geç alınacak kahvaltı sonrasında piramitler turumuz var, bizleri bekleyen aracımıza binerek Afrika’nın en önemli merkezlerinden biri olan, hayat kaynağı Nil Nehri’nin doğu ve batısında kurulu şehirde panoramik turumuz, sonrasında da antik dönemde firavunların kışlık başkenti olan ve yukarı Mısır’ın en önemli merkezi üzerine kurulmuş olan kentte arta kalan eserleri görmek için önce Sakkara ’ya gidiliyor. Basamaklı piramit, tapınak kalıntıları ve hiyeroglif yazılarının halen yer aldığı anıt mezarları gördükten sonra Memphis’e geçiyor ve burada da yapımı yarım kalmış ikinci Ramses heykelini görüp, Otantik bir mahalli restaurantta alacağımız öğle yemeğinin ardından ünlü Giza piramitlerine gidiyoruz. Mısır ile özdeşleşmiş Dünya’nın yedi harikasından, şehrin batı bölümünde Giza platosunda yer alan, antik çağda çölün ortasında yerleşim yerlerinden oldukça uzağa yapılmış Giza Piramitleri;  Keops,  Kefren  ve Mikerenos ile bu piramitleri sonsuza dek koruyacağına inanılarak yaptırılmış olan aslan vücutlu, firavun başlı muhteşem Sfenks gezilecektir. -M.Ö. 2690’da 100.000 kişi tarafından yapılan, her biri 2,5 ton ağırlığında olan ve 2.300.000 adet taşın üst üste konulması ile inşa edilmiş, 20 senede tamamlanan- Keops Piramidi’ nin ihtişamına hayran olunacaktır.

Otele dönüş ve dinlenme, serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

GÜN5: Kahire –Mısır Ulusal Müzesi- (K, ÖY, AY):

Otelde alacağımız kahvaltısı sonrasında Kahire turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. Panoramik şehir turumuz ardından ilk durak firavunların mumyalarıyla hazineleri ve 140.000’in üzerinde eserin sergilendiği ünlü Mısır Ulusal Müzesi olacaktır. 3Nisan2021’de muhteşem bir gösteri ile açılışı yapılan müzede binlerce yıl öncesine gidebileceğiz.

Müze gezisi sonrası öğle yemeği sonrasındaki durağımız Citadel (Salahaddin Eyyubi’nin kalesi) ve Mısır’daki tek Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş olan muhteşem işçiliği ile Mehmet Ali Paşa Cami; İran Şahı Rıza Pehlevi’nin mezarının olduğu, Rifai tarikatı liderinin mezarının da bulunduğu Kral Hasan Camisi gezildikten sonra, Kahire’nin ünlü mistik Khan Al-Khalil Çarşısı ile devam ederek, Nobel ödüllü Mısırlı yazar (Nacip Mahfuz) Nagib Mahfouz’un müdavimi olduğu 100 yıldır hiç kapanmayan “Fishawi Cafe”de naneli bir çay içip, kısa bir alışveriş molası sonrasında konaklama oteline dönülüyor.

Akşam yemeğimiz, Nil Nehri üzerinde yüzen restaurant gemilerinde alınacak. Firavun dönemi motif ve süslemeleri ile ünlü gemide Arap müziği, folklorik şovları eşliğinde yemeğimiz yiyerek gece yarısına doğru otelimize dönüş… Konaklama Kahire’de otelimizde.

 

GÜN6: Kahire - Istanbul (K):

Kahvaltı sonrasında, dönüş için toplanma saatine kadar serbest zaman. Öğle saatlerinde otelden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Öğleden sonra toplanma saatinde buluşuyor ve aracımıza geçerek İstanbul’a dönüş için havaalanının yolunu tutuyoruz. Kahire Havaalanı’nda bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından İstanbul’a dönmek için Türk Hava Yolları’nın 21:25’deki TK695 seferi uçağında yerimizi alıyor ve iki buçuk saatlik bir uçuş sonrasında İstanbul’a hoş geldiniz.

Yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 1750

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 03.11.2021
  • Bitiş: 08.11.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved