Tur Antik MISIR ve Nil Tekne Turu - OrtaDoğu Afrika

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Antik MISIR ve Nil Tekne Turu

Tur  antik MISIR’a  ve Nil Gemi Turu

Kahire AbuSimbel Aswan NilTekneTuru Luxor

knoda8a

31 Ekim – 06 Kasım 2022 , 7gün

 

Coğrafyamızın önemli iki ülkesi, yolların kesişme noktasında iki medeniyet; Türkiye ve Mısır, semavi dinlerin beşiği, antik dönemin güçleri, savaşlar, efsaneler, destanlar, kutsal yazıtlar ve anlatılar ile benzeşik ve farklı… Binlerce yıllık bir medeniyet ve üç din için de önemli olan topraklarda geçmişin izlerini yaşamak, medeniyetlerin beşiğini görmek ve bugününü yaşamak için MISIR’a gidiyoruz…

işte Tur Programı:

Gün1: ISTANBUL - LUXOR – GEMi

Gece yarısından önce tamamlanmış uçak check-in ve pasaport işlemleri sonrasında Türk Hava Yolları’nın 00:55’deki Luxor seferi uçağı ile Mısır’a uçuluyor. Mahalli saat ile 02:45’de varılacak Luxor’da bir otelde sabah dinlencesi ve ve kahvaltı sonrasında, ünlü Luxor ve Karnak tapınaklarını gezdikten sonra Nil gezisini gerçekleştireceğimiz gemiye transfer ve giriş işlemleri.

Öğle yemeği gemide ve sonrası serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Luxor’da gemide.

Gün2: LUXOR GEMi EDFU

Sabah erken kahvaltı sonrasında gemiden ayrılıyor ve Kadın firavun Hatshepsut tapınağı, 61 gömütün yer aldığı Krallar Vadisi gezildikten sonra gemiye dönüş ve öğle yemeği. Gemi öğleden sonra Luxor’dan ayrılıyor, Esna’da kilit ile yüzey değişikliği sonrasında Edfu’ya devam ediliyor.

Akşam yemeği ve konaklama Edfu’da gemide.

Gün3: EDFU KOMOMBO ASWAN GEMi

Mısır'daki en ünlü ve en iyi korunmuş Ptolemaik tapınağı olan Edfu tapınağı –Horus Temple- gezildikten sonra KomOmbo’ya doğru demir alınıyor. Kom Ombo'ya varıldığında timsah tanrısı Sobek ve şahin tanrısı Haroeris'e adanmış Kom Ombo Tapınağı ziyaret edilir ve Aswan’a doğru yelken açılır.

Öğle yemeği ile Akşam yemeği ve konaklama Aswan’da gemide.

   

Gün4 GEMi ASWAN ABUSIMBEL

Sabahın erken saatlerinde kahvaltı sonrası bir çöl yolculuğu ile Abu Simbel'e gidiliyor. Her ikisi de Nil'in yanıbaşındaki bir yamaçtan oyulmuş devasa, muhteşem II. Ramses tapınağını ve sevgili Kraliçe Nefertari'nin tapınağını ziyaret edip fotoğraflıyoruz. Daha sonra Aswan’a dönüş, öğle yemeği gemide.

Öğleden sonra bölgede, büyük barajı, granit ocaklarını, bitmemiş dikilitaşı ve tanrıça İsis'e adanmış Philae Tapınağı'nı geziyoruz. Serbest zamanda Nil'in kayalık adası çevresinde bir felucca yolculuğunun tadını çıkarmak isteyebilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Aswan’da gemide.

Gün5: ASWAN – KAHİRE

Nilde teknede son günün kahvaltısı erkenden alınır ve çıkış işlemleri yapılarak Kahire’ye dönmek için havaalanına transfer. Yaklaşık iki saatlik bir uçuş sonrası Kahire’ye tekrar hoş geldiniz. Varışta aracımıza geçiyor ve 2021 yılında muhteşem bir törenle açılışı yapılmış olan, firavun mumyalarının ebedi mekanı, çocuk firavun Tut-an Kamon’un hazinesi, mumyalar ile 140.000’in üzerinde eserin sergilendiği ünlü Mısır Ulusal Müzesi gidilip geziliyor.

Otele dönüş ve yerleşme ardından serbest zaman.

Akşam “hoşgeldiniz yemeği”, Nil Nehri üzerinde yüzen restaurant gemilerinde alınacak. Firavunlar dönemi motif ve süslemeleri ile ünlü gemide Arap müziği, folklorik şovları ve dansöz eşliğinde yenecek yemekten sonra gece yarısına doğru otele dönüş…

Gün6: KAHiRE - PiRAMİTLER

Afrika’nın en önemli merkezlerinden biri olan, hayat kaynağı Nil Nehri’nin doğu ve batısında kurulu şehir, Kahire’de panoramik tur sonrasında; Antik dönemde firavunların kışlık başkenti olan ve yukarı Mısır’ın en önemli merkezi üzerine kurulmuş olan kentten arta kalan eserleri görmek için önce Sakkara ’ya gidiliyor. Basamaklı piramit, tapınak kalıntıları ve hiyeroglif yazılarının halen yer aldığı anıt mezarları görüldükten sonra Memphis’e geçiliyor ve burada da yapımı yarım kalmış ikinci Ramses heykeli görülüp, Otantik bir mahalli restaurantta alınacak öğle yemeğinin ardından ünlü Giza piramitlerine gidiliyor. Mısır ile özdeşleşmiş Dünya’nın yedi harikasından, şehrin batı bölümünde Giza platosunda yer alan, antik çağda çölün ortasında yerleşim yerlerinden oldukça uzağa yapılmış Giza Piramitleri;  Keops,  Kefren  ve Mikerenos ile bu piramitleri sonsuza dek koruyacağına inanılarak yaptırılmış olan aslan vücutlu, firavun başlı muhteşem Sfenks gezilecektir. -M.Ö. 2690’da 100.000 kişi tarafından yapılan, her biri 2,5 ton ağırlığında olan ve 2.300.000 adet taşın üst üste konulması ile inşa edilmiş, 20 senede tamamlanmış- Keops Piramidi’ nin ihtişamına hayran olunacaktır.

Konaklama Kahire’de.

Gün7: KAHiRE - ISTANBUL

Otelde alınacak kahvaltısı sonrasında otelden çıkış işlemleri ve bugünkü Kahire turunda, panoramik bilgilendirmeler ile birlikte ilk durak Citadel (Salahaddin Eyyubi’nin kalesi) ve Mısır’daki tek Osmanlı mimarisiyle inşa edilmiş olan muhteşem işçiliği ile Mehmet Ali Paşa Cami; sonrasında İran Şahı Rıza Pehlevi’nin mezarının olduğu, Rifai tarikatı liderinin mezarının da bulunduğu Kral Hasan Camiisi gezilebilecek.

Öğle yemeği sonrasında Kahire’nin ünlü mistik, tarihi pazarı, Hüseyin Camisi ve Khan Al-Khalil ile devam edilerek, Nobel ödüllü Mısırlı yazar (Nacip Mahfuz) Nagib Mahfouz’un müdavimi olduğu 100 yıldır hiç kapanmayan “Fishawi Cafe”de naneli bir çay içilip dinlenildikten sonra, alışveriş için kısa bir mola ve sonrasında havaalanına transfer.

THY’nın TK695 tarifeli seferi ile 21:35’de Istanbul’a uçuluyor. Gece yarısından sonra Istanbul Havalimanı’na varış ve yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

TurSONU

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 2375

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 31.10.2022
  • Bitiş: 06.11.2022
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Kastamonu Doğa Trekking

Tur Kastamonu Doğa Trekking

ÖNEMLİ BİLGİLER ve KOŞULLAR Ekstra Tur ve Etkinlik Detayları: Ekstra Tur Yoktur. CO..

Görüntüle
Tur Yukarı Mezopotamya Mardin Diyarbakır

Tur Yukarı Mezopotamya Mardin Diyarbakır

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Tur Munzur, Eğin Tunceli Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Tunceli Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur, COVİD-pandemi önlemleri dahilinde 10-12 katılımcı ile gerçekleştirilir. Tur programında yer alan ana unsur..

Görüntüle
Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalar

Tur Doğu Karadeniz ve Yaylalar

ÖNEMLİ NOTLAR ve KATILIM KOŞULLARI *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve ö..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved