Tur Kastamonu Doğa Trekking - Anadolu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Kastamonu Doğa Trekking

Gezi Turu

Kastamonu ve Doğa

Doğa Kampı-Yürüyüş

kntro7a    12 - 14 / 09 / 2022     3gün

özel Butik Gezi

 

Kanula Turizm ile Muhteşem bir doğa ve kültür gezisi sizleri bekliyor… Kastamonu’da doğal güzellikler, etnogrofik kültür ve unutulmaz lezzetler ile dolu, huzurlu ve keyifli bir hafta sonu gezisi sizleri bekliyor.

 

Gezi Turu Programı:

1GÜN (K, AY): Sabah erken bir saatte, misafirlerimize bildirilecek alınış saatlerinde, belirlenecek sıralamaya göre adreslerinden alınıyorlar. Son misafirler alındıktan sonra, TEM gişelerinden çıkış saatimiz 05:00 olacak şekilde İstanbul’dan ayrılıyor ve istikametimiz Kastamonu-Daday. Yolumuz yaklaşık 530 km.

Araç içi kahvaltı paket ikramımız olacaktır. Sakarya ve Düzce sonrasında Bolu-Highway avm’de dinlenme molası veriyoruz. Sonrasında Bolu - Gerede istikametinde hareketle Ilgaz’dan geçip öğle saatlerinde Kastamonu’ya varıyoruz. Sonrasında da konaklayacağımız tesise gitmek için Daday’a yöneliyoruz.

Tesislere varışta odalarımıza yerleşiyoruz ve ardından sohbet kokteyline katılıyoruz ve yürüyüş ile tesislerin çiftliği geziliyor, atlarla tanışıyoruz.

Akşam yemeği sonrasında da, ateş başında közlemeler var.

Yemek ve konaklama tesislerde.

 

2GÜN (K, ÖY, AY): Sabah erkenden uyanıp, çiftlik hayvanlarını besleyebilir, folluklardan yumurta toplayabilirsiniz. Özgün köy kahvaltısından sonra aracımıza geçiyor ve çevreyi tanıma turuna çıkıyor ve ülkemizin harika yerlerini tanıyoruz. Önce Valla Kanyonu ve sonrasında da Ilıca şelalelerini geziyoruz. Beş saatlik bu gezi sonrası tesislere dönüyor ve serbest zaman.

Tesislerde serbest zamanınızı çok iyi bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Akşam yemeği ve sonrasında ateş başında sıcak şarap imkanı var.

 

3GÜN (K): Sabah yürüyüşü, çiftlikte hayvanları beslemek, doğal ürünlerden satınalmak ve tesislere dönüldüğünde yine doğal ürünlerden hazırlanmış bir muhteşem kahvaltı sizleri beklemekte. Öğle saatlerinde otelimizde ayrılıyor ve Istanbul’a dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Karabük-Safranbolu üzerinden yine Gerede’ye varıyor ve tem otoyolu ile molamız Bolu-Highway AVM’de ve sonrasında Adapazarı üzerinden İstanbul’a dönüyoruz.

Ve bir sonraki KanulaTur organizasyonunda görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakarak ve üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın. Tur Sonu

 

Bu gezi turumuzda;

Covid Pandemi korunma kurallarına azami dikkat edilerek, Karadenizin en güzel bölgesi gezilecek.

Çok az bilinen bir kentimiz, Kastamonu görülecek.

Ballıdağ’da trekking imkanı,

Kastamonu Otelleri arasında farklı bir konaklama deneyimi sunan İksir Resort Town’da konaklama.

Valla Kanyonu; Pınarbaşı ilçesi Muratbaşı Köyü sınırlarında olup, Türkiye’nin en büyük kanyonudur. Buraya erişim için orman-içi patika yolda yaklaşık 1500m yürümek gerekmektedir. Valla Kanyonu Kule Seyir Terası ile valla kanyonu daha da güzel izlenebilmektedir. Devrekâni Çayı ile Kanlıçay’ın birleştiği yerde başlayan ve Cide’ye doğru ilerleyen kanyonun uzunluğu 12 km olup yan duvarlarının yerden yüksekliği 800 ila 1.300 metre arasında değişmektedir. Küre Dağları Milli Parkı bölgesindeki kanyon gerçek bir doğa harikasıdır.

Ilıca Şelaleleri; Pınarbaşı ilçesi Ilıca Köyü yakınlarındaki ılıca şelalesine, köyünden yaklaşık yarım saatlik bir yürüyüş ile patika bir yoldan erişilmektedir. Su yaklaşık 10 metre yüksekten dökülmekte ve bu suyun döküldüğü yerde doğal olarak bir havuz oluşmuştur. Bu şelalenin en önemli özelliği de oluşan bu havuzun etrafının çok sayıda ağaç ve bitki örtüsü ile çevrili olmasıdır. Ilıca Şelalesinin üst kısmına gidildiğinde yüzyıllardır akan su ile kayaların aşınması sonucu kayalarda oluşan çukurluklardır. Bunlar da ayrı güzellik katmaktadır.

Ilıca Hamamı; Ilıca köyü içersinde Bizanslılardan kalma bir hamam bulunmaktadır. Hamam yontma taştan yapılmış kubbe şeklinde 2 metre genişliğinde 3.5metre uzunluğunda 1.80 metre yüksekliğindedir. Hamamın yaz ve kış su ısısı 23 C’dir. Hamamın yan duvarlarında insanların yıkanmaları için sabunluklar ve oyuklar bulunmakta.

doya doya gezilebilecek ve yaşanabilecektir.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 2900

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 12.09.2022
  • Bitiş: 14.09.2022
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Kastamonu Doğa Trekking

Tur Kastamonu Doğa Trekking

ÖNEMLİ BİLGİLER ve KOŞULLAR Ekstra Tur ve Etkinlik Detayları: Ekstra Tur Yoktur. CO..

Görüntüle
Tur Munzur, Eğin Tunceli Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Tunceli Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur, COVİD-pandemi önlemleri dahilinde 10-12 katılımcı ile gerçekleştirilir. Tur programında yer alan ana unsur..

Görüntüle
Tur Karadeniz-dogu- ve Yaylalar

Tur Karadeniz-dogu- ve Yaylalar

ÖNEMLİ NOTLAR ve KATILIM KOŞULLARI *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve ö..

Görüntüle
Tur Yukarı Mezopotamya Mardin Diyarbakır

Tur Yukarı Mezopotamya Mardin Diyarbakır

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved