Tur KÜBA BaştanBaşa - Uzaklar Batı

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur KÜBA BaştanBaşa

KanulaTur ile Küba Büyük Tur (Baştanbaşa)

10gece 11gün

Havana –  Pinar Del Rio – Santiago De Cuba – Camaguey - Trinidad - Cienfugeos –Santa Clara - Varedero

TürkHavaYolları ile

TUR PROGRAMI:

Gün1: İSTANBUL – HAVANA (Ö.Y. – A.Y.):

Atatürk Havalimanı’nda buluşup Türk Hava Yolları’nın 02:30’daki uçağı ile uzun ama konforlu bir uçak yolculuğunun ardından Havana’ya varışımız sabah saatlerinde 08:15’de. Küba’ya hoşgeldiniz, Latin ezgileri eşliğinde Havana’yı tanımaya başlıyoruz.

1500’lü yıllarda Ispanyollar tarafından kurulmuş ve adını San Cristobal de La Habana’dan almış olan şehir turuna çıkıyoruz. Bu tur kapsamında, Miramar bölgesi, Vedado bölgesinden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı görülebilecektir. Kolonyal mimari tarzı meydanlar ve binaların karşınıza çıkacağı Eski Havana’da ise Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco de Asis gibi görkemli binaları görecek, sömürge döneminden kalma yapıtları, tarihsel anıtları ile tur sırasında kendinizi zamana yolculuk yapmış gibi hissedeceksiniz.

Ünlü yazar Ernest Hemingway’in hatıralarıyla ünlü La Bodeguita Del Medio ve Floridita barlarıyla ünlü, Unesco’nun Dünya Mirası listesine aldığı bölgelerden biri olan Old Havana, tam bir müzik cenneti. Hemen hemen her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda, canlı müzik gruplarına rastlayabileceksiniz. Tarihi, kültürü, ticareti, dinleri ve bunlarla ilgili mekanları, yaşam tarzı olan sosyalizmi ve özellikle sıcakkanlı Küba halkını ve 59 yıldan beri bağımsızlığını koruyan özgür Küba’yı, özellikle de Havana’yı gezi sırasında hissedecek, özümseyeceksiniz.

Öğle yemeği mahalli bir Küba restaurant’ında.

Öğleden sonar otele gidiş ve giriş işlemleri sonrasında serbest zaman, Havana’yı keşfetmeye devam edebileceksiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Havana’da otelimizde.

Gün2: HAVANA (Hemingway & Puro) (K, ÖY, AY)

Sabah kahvaltısı sonrasında yine rehberimiz ile birlikte Havana sokakları gezilerek bir puro fabrikasında ünlü Küba purolarının nasıl hazırlanıp sarıldığı izlenebilecektir. La Barca Restaurant’da alınacak öğle yemeği sonrasında, Hamingway’in Küba’daki üçlüsü (La Finca de la Vigia), 1940-1960 yıllarında Küba’da yaşadığı evi; balığa çıktığı ve sandalının bağlı olduğu Cojimar balıkçı köyüne gidilecek, Hamingway turumuza favori barları La Bodeguita del Medio, La Floridita (ünlü Cüba kokteyllerinin dünya’ya yayıldığı yer) ile devam edilecek, Hemingway’in 1930larda konakladığı otel Ambos Mundos görülebilecektir. Bu gezi esnasında Obispo sokağı, Atatürk Büstü, Roma müzesi, Almacenes San Jose pazarı da gezilebilecek ve yağlı boya tablolar ile hediyelik el işleri alınabilecektir.

Akşam, Havana Kalesi kapılarının kapanış seremonisi; yaklaşık 400 yıldır sürdürülen bu gösteride yıllar öncesine gideceksiniz.

Akşam yemeği ve konaklama Havana’da otelimizde.

Ekstra turlar: Yemekten sonra katılımcılar için dünyanın en ünlü gece kulüplerinden biri olan Tropicana Caberet’de yaklaşık iki saatlik gösteri esnasında muhteşem dekor ve görsel şölende 150’den fazla sanatçının performansını izleyebileceksiniz.($110,-) veya dileyenler için, Cafe Taberna’da akşam yemeği ve Buena Vista Social Club (dünyaca ünlü Küba bandı) 21:00’de başlayan ve iki saat süren kesintisiz perforamsı konseri izlenebilecektir. ($70,-)

 

Gün3: HAVANA – PiNAR DEL RiO - VINALES– HAVANA (K, AY)

Erken alınacak kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor adanın batı ucuna doğru , keşfe ve tanımaya devam edilecek bir gün. Pinar Del Rio ve Vinale Turu. Bu turumuzda tütün ekim alanlarından geçecek, ünü  tüm dünyaya yayılmış Küba Purolarının yerinde nasıl yapıldığını göreceğiz. Puro Fabrikasına ziyaret edeceğiz. Ardından Vinales kasabasına gidip, Los Jazmines Seyir Terasından Vinales Vadisinde muhteşem manzarayı izliyoruz. Öğle yemeğinin tipik bir Küba restaurantında alınmasından sonra “Cueva del Indio” mağarasının içindeki nehri sandalla geziyoruz. Sonrasında Mural de la Prehistoria’da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş kocaman bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak yerli bir aileye misafirliğe gidiyor ve puro için tütün hazırlanma süreçlerini izliyoruz. Turumuzun ardından akşam üstü otelimize dönüş.

Akşam yemeği ve konaklama Havana’da otelimizde.

Akşam yemeğinin ardından isteyenler için dünyaca ünlü Parisien show’a katılabilirler.

Gün4: HAVANA (K, AY)

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında, Havana’yı yaşamak, keşfetmek için serbest gün. Dans stüdyolarına gidilebilir, sanat galerileri gezilebilir. Kendi gönlümüzce geçireceğimiz bir gün.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

Gün5: HAVANA – SANTIAGO DE CUBA (K, AY)

Kahvaltı sonrasında otelimizden çıkış yaparak, bizleri Güneşin ve Devrimin doğduğu şehre, Santiago de Cuba’ya götürecek uçağımıza binmek için havaalanına gidiyoruz. Küba devriminin ilan edildiği, ünlü kahraman şair Jose Marti’nin doğduğu, Fransız ve Afrika kökenlilerin yoğun olduğu ve bu kültürlerden etkileşimin gözlenebildiği şehirde; tarihi dokuyu görecek başka bir dünyada hissedeceksiniz.

Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. Arzu edenler için gece eğlence mekanı All Stars “Rueda de Casino”

Gün6: SANTIAGO DE CUBA – CAMAGUEY (K, ÖY, AY)

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında çıkış yaparak, lüks aracımızla bir başka UNESCO Dünya Mirası listesi şehri Camaguey’e doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonar varacağımız şehirde otelimiz yerleşiyor ve şehri keşfe çıkıyoruz.. Tarihi merkezdeki parkları, trafiğe kapalı caddesi Maceo, katedrali, sanat galerilerinin yer aldığı San Juan de Dios meydan dolaşılacak ana noktalar. Çok büyük kapalı alan dondurmacısında, dondurma yiyebilir, rom kolanızı yudumlayabilir veya sıcakkanlı insanlarla dostluk kurabilir veya taze sıkılmış tropik meyve sularınızı içebilirsiniz.

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün7: CAMAGUEY – TRINIDAD (K, ÖY, AY)

Otelimizde alınacak kahvaltı sonrasında çıkış yaparak, lüks aracımızla bir başka UNESCO Dünya Mirası listesi şehri Trinidad’e doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonar varacağımız Koloni döneminin havasını yansıtan 500 yıllık bir şehir. Trinidad’ı gezerken tarih öncesine de yolculuk yapılacaktır. Şehir merkezinde alacağımız öğle yemeği sonrasında, şehrin tarihi bölgesinde yürüyüşe çıkılacak, dar sokaklardan geçerken Kübalıların gurur duyduğu şehiri yakından tanıma fırsatımız olacaktır. Kocaman pencerelerden yüksek tavanlı evleri seyredeceğiz. Kübada çok popüler olan sallanan koltukları, evlerdeki değerli ahşaptan mobilyaları göreceğiz. Misafirperver Küba halkı bizi şaşırtacak Taş sokaklarında yürürken eski zamanlara seyahat yaptığımızı hissedeceğiz. UNESCO’nun dünya mirası listesindeki bölgede, Plaza Mayor, The Tover of Contrabandido, The Chatedral, La Santissima, Trinidad Square, Romantic Museum (şehrin zenginlerinden birinin sarayı-neoclassic dekoru ile) görülebilecek ve aile işletmelerinden hediyelikler alınabilecektir. Bu bölgede gezinirken ünlü Canchanchara bar’da mola verilerek Trinidad’ın otantik içecekleriyle kokteylleri tadılabilecektir.

Akşam yemeği(herşey dahil) ve konaklama Trinidad’da otelimizde.

Gün8: TRiNiDAD-CiENFUEGOS-SANTA CLARA - VARADERO (K ÖY AY)

Otelde alınacak kahvaltı sonrasında, Trindad’dan ayrılıyor ve Varadero’ya doğru yola çıkılıyoruz.

Yol üzerinde Unesco’nun dünya mirası listesinde yer alan Cienfuegos’da duraklıyoruz.  “Prado Promenade, Central Park, Malecon Boulevard ve Valle Palace görülebilecektir. Öğle yemeğini Nautical Club of Cienfuegos’da aldıktan sonar yolumuza devam ediyoruz.

Bu kez durağımız; Santa Clara. Ernesto Che Guevara’nın gerilla arkadaşları ile beraber ebedi uykusuna yattığı şehir, turumuzun heyecanla beklenen kısmı. Che Anıt Mezarı ve Müzesi ziyareti sonra da Che’nin kahramanlık öyküsünün yazıldığı mekan olan Tren Blindado’ya gidiyoruz. Şehir merkezinde “Parque Vidal” gezilip görülebilecektir.

Akşam üstü Varedero’da otelimize varıyoruz.

Akşam yemeği ve geceleme –her şey dahil- Varedero’da otelimizde.

Gün9 - 10: VARADERO(HD) –İSTANBUL

Serbest gün, her şey dahil otelimizin tadını çıkarabileceksiniz.

Ekstra tur: Katılmak isteyenler için Katamaran Cayo Blanco turu; Varadero’nun turkuaz suları üzerinde geniş bir Katamaran ile tam gün turuda, Cayo Romero’ya doğru untulmaz bir gün için yola çıkılyor. Denizin ortasındaki Dolphinarium’da yunuslar ile yüzebilecek, snorkel ile muhteşem mercan reeflerini gözlemleyebilecek Karayip denizlerinin güzelliğini gözlemleyebileceksiniz. Snorkel sonrasında Cayo Blanco’ya devam edilerek, burada deniz ürünlerinden oluşan öğle yemeğini alıyoruz. Yemekten sonraki serbest zamanda plajda gezinebilir, güneşlenebilir ve güzel deneyimler yaşayabilirsiniz. Akşamüstü Varedero dönüşünde katamaranda muhteşem eğlenceler sizleri bekliyor.(- $120,-)

Geceleme Varedero’da otelde

Sabahın erken saatinde otelimizden çıkış yaparak Türk Hava Yolları’nın 09:35’deki uçağı için Havana Havaalanı’na transfer. Uçakta yerimizi alıyor ve Uzun ve keyifli, hoş anılarla dolu bir yolculuktan sonra ertesi gün sabah saatlerinde İstanbul’a varış

ve

Bir sonraki KanulaTur etkinliğinde görüşmek dilekleriyle ayrılıyoruz.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 2950

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

Tur MARDiN DiYARBAKIRa , BizBize

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:           Diyarbakır, 1gece : 4* Mittaniye Regency ..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved