Tur Eskişehir, MidasAnıtı Sivrihisar Söğüt - Anadolu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Eskişehir, MidasAnıtı Sivrihisar Söğüt

Tur Eskişehir’e

KanulaTur Özel Aracı ile Butik Gezi

kntro06        3gün

Eskişehir, FrigyaYolu, Sivrihisar, Söğüt

Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip ülkemizin bir başka güzel olan bölgesine, doğa, tarih, sosyo kültür merkezlerine, Anadolu’nun kalbine gidiyoruz, Kanulatur ayrıcalığı ile;

Gezi Turu Programı:

 

1.GÜN: İSTANBUL –  ESKiŞEHiR, (K, ÖY, AY) :

05:00 itibariyle yola koyulacak şekilde, sabahın erken saatlerinde belirlenen noktalardan alınan misafirlerimiz ile birlikte Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz. Bu tatlı yolculuğumuzun ardından saat 10:00 civarında, kötü kokulu Porsuk çayı ve köhnemiş bir şehirden, ‘En Yaşanılası Yer’ haline getirilen Eskişehir’e varıyoruz. İlk durak Lokomotif Fabrikası. Burada ilk ve tek %100 yerli araç olan “Devrim”* otomobilini görüyor, hikayesini dinliyor ve anıları tazeliyoruz. Sonrasında, kenti panoramik olarak görebileceğimiz Şelale Parkta kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından Teknopark ile Bilim ve Kültür Parkını geziyor ve fotoğraflamamızı yaptıktan sonra istikamet Şehr-i Aşk Adası. Şehrin aşk ve sevgi ile özdeşleşmesi için oluşturulan bu adada, birbirinden zarif çiçeklerle ağaçları gözlemleme ve fotoğraflama imkanımız oluyor. Sonrasında Porsuk çayı üzerinde Türkiye’nin ilk yapay plajı olma özelliğini taşıyan Kentpark plajını görüyoruz; Öğle yemeği de Kentpark’da. Tatar çorbası ve Çibörek’ten oluşan menüye bayılacaksınız. Yemeğin ardından şehir merkezinde bulunan Porsuk Çayında tekne gezisi molası veriyoruz. Keyifli molamızdan sonra tarihi evleri, medresesi ve müzeleri ile meşhur Odun Pazarı’na geçiyoruz. O tarih kokan rengarenk evlerin arasında huzur dolu yürüyüş yapıp, küçük, şirin dükkanları gezip otelimize geçiyoruz. Otelimize giriş işlemleri sonrasında dinlenme ve serbest zaman.

Konaklama Eskişehir’de Otelimizde.     Sürüş : 300km

 

2.GÜN: ESKiŞEHiR – FRiGYA Vadisi(YazılıKaya)- SiVRiHiSAR - ESKiŞEHiR (K, AY) :

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımıza geçerek Frigya bölgesindeki Midas Anıtına gidiyoruz ve Frig kaya cephelerinin en görkemli örneği olan yazıtları gözlemledikten sonra yola devam ediyoruz. Ve sonraki durağımız, Sivrihisar. Antik çağda yaşam kaynağı addedilen ana-tanrıça Kibele’nin kasabası –Pessinus Antik Kenti-, çok önemli iki mabedi (Ermeni Kilisesi ve Cami) ile Sivrihisar. Fıkra ve nükteleri ile bilinen Hoca Nasreddin’in topraklar.. Akşamüstü Eskişehir’e dönüş ve serbest zaman. Sürüş: 270km

 

3.GÜN: ESKiŞEHiR – SöğüT - BiLECiK – İSTANBUL (K, ÖY) :

Kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve Söğüt’e gidiyoruz. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Ertuğrul Gazi’nin makamı ve müzesi gezildikten sonra , kahve molası veriliyor ve sonrasında da Bilecik’e devam ediliyor. Doğal natürel ürünlerin üretildiği bir köy ziyaretimiz olacak. Öğle yemeğini burada alıp, alışveriş de yaptıktan sonra, İstanbul’a dönüş yoluna geçiyoruz. Pamukova, Geyve, Sapanca üzerinden akşam üstü tatlı bir yorgunluk ile İstanbul’a varıyoruz. Misafirlerimiz alındıkları noktalara bırakılırken, bir daha buluşmak temennileri ile ayrılıyoruz.

Tur Sonu.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 0

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Eskişehir, Frigya, Düğmeli Evler

Tur Eskişehir, Frigya, Düğmeli Evler

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur aracı, KanulaTur Özel Aracı, 13 yolcu kapasiteli VW-Crafter Minibüstür. Covid-19 Pandemi nedeni ile 8..

Görüntüle
Tur Kastamonu Doğa Trekking

Tur Kastamonu Doğa Trekking

ÖNEMLİ BİLGİLER ve KOŞULLAR Ekstra Tur ve Etkinlik Detayları: Ekstra Tur Yoktur. CO..

Görüntüle
Tur İğneada Longoz Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada Longoz Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved