Tur Gül Hasadi ve Düğmeli Evlere - Anadolu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Gül Hasadi ve Düğmeli Evlere

Tur  GÜL HASADI, SALDA, SAGALASSOS ve ĞMELİ EVLERe

ISPARTA , BURDUR ve ANTALYA

kntro09a      5gün   Kapıdan kapıya Butik Tur

Gidiş Karayolu, Dönüş Uçak ile,

ISPARTA   GÜNEYKENT   BURDUR    SALDA    SAGALASSOS    EĞRİDİR   ORMANA    SARIHACILAR   MANAVGAT   ANTALYA

 

TUR PROGRAMI

Gün1-2 / Istanbul , Isparta , Güneykent , İslamköy (K, AY):

Gece misafirlerimize bildirilecek alınış saatlerinde, belirlenecek sıralamaya göre adreslerinden alınıyorlar. Ümraniye gişeleri çıkışı 23:55 olacak şekilde, son misafirler alındıktan sonra istikametimiz Göller bölgesinde güllerin hasadında bulunmak için Isparta’ya. İzmit, Sakarya, Bozöyük, Kütahya, Afyon üzerinden iki dinlenme molası ile sabah saatlerinde Isparta’ya varıyoruz.

Konaklama otelimize uğruyor ve sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında,

Bugün, Türkiye’nin gül bahçesi, bahçelerini ve caddelerini güllerin süslediği Isparta’dayız. (günümüzü, hasat zamanı uçsuz bucaksız gül bahçelerini görmek, gül kokusuyla ve görüntüsüyle büyülenmek ve gülleri toplayanlara eşlik etmek, gözlerinizi kamaştıran gülleri, çuvallara doldurarak fabrikalara götürmek. Oradan nefis kokulu lokumlar, reçeller, kozmetik, temizlik ürünleri olarak çıkış süreçlerini görmek ve öğrenmek için geçiriyoruz.)

Gül bahçelerinin sıralandığı vadilerden geçerken mis gibi gül kokuları ile güne merhaba derken Güneykent Kasabasına varıyoruz. Gül hasatı çiçekleri ve mis gibi kokuları ile sıra dışı bir olayı yaşamak üzere gül toplayanlara eşlik etmek üzere gül bahçelerindeki yerimizi alıyor ve güllerimizi topluyoruz. Gül toplama etkinliğimizin ardından Gül yağı Fabrikasına geçiyor ve üretim aşamalarını izleyerek yapılan işlemleri gözlemliyoruz. Mahalli idarelerin düzenlediği etkinliklere de-varsa- katıldıktan sonra bölgeden ayrılıyor Türkiye Cumhuriyeti’nin en renkli siyasetçisi ve dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’in kabrinin de bulunduğu Demokrasi ve Kalkınma Müzesini gezmek üzere İslamköy’e gidiyoruz. Ardından Isparta’ya dönüyor ve zamanın elverdiği ölçüde, 1. Alaaddin Keykubat zamanında, Selçuklu uç kumandanı Ertokuş Bey tarafından 1224 yılında yaptırılmış, astronomi ve tıp alanında eğitim verilen Atabey Ertokuş medresesini geziyoruz,

Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

Gün3/ Isparta , Burdur , Salda Gölü , Sagalassos, Isparta(K,AY):

Bugün yolumuz göller bölgesine, kahvaltı sonrasında aracımıza biniyoruz, istikamet Salda Gölü. Bir dünya harikası olan Salda Gölü, Türkiye’nin en derin tatlı su gölü, Salda Gölü’nün ölçülebilen derinliği 185 metre. Dünyanın üçüncü derin gölü olan Salda, Burdur’un Yeşilova ilçesi sınırlarında yer alıyor ve ilçe merkezine yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta. Salda Gölü’nün denizden yüksekliği(rakım) 1193 metre. 44 kilometrekare yüz ölçümüne sahip olan gölün binlerce yıl önce jeolojik bir çökme ile meydana geldiği tahmin ediliyor. Yuvarlak bir yapıya sahip olan gölde büyük sazan balıkları yaşıyor. 185 metre derinliğe sahip olan Salda Gölü ve çevresi 1989 yılından beri birinci derece doğal sit alanı olarak korunuyor. Türkiye’nin en berrak gölleri arasında ve bembeyaz kumsallarıyla Türkiye’nin Maldivleri olarak bilinmesinin yanı sıra, Mars’a benzer özellikleriyle de biliniyor.

Sabah kahvemizi burada aldıktan sonra ayrılıyor ve Burdur’a dönüyoruz. Şehir turu ve öğle yemeği molası ardından bu kez istikamet Sagalassos.

Ağlasun ilçesinin yanı başındaki ve hiçbir Antik Kentte olmayan 2000 yıldır kesintisiz akan Antik çeşmesi ile 1600 rakkımlı dağın eteğinde kurulu görkemli Sagalassos Antik Kenti Ağlasun ilçesinin 7 Km kuzeydoğusunda yer almaktadır. Antik Yunan'da Pisidya'nın başkenti olarak bilinen şehrin çoğu yapısı kısmen ayakta kalabilmiş en iyi durumda olanı ise tiyatro bölümü olmakla birlikte son dönemde yapılan kazı çalışmaları ile Agorası ve Yamaç Evleri ile Sagalassos, bizlere tarih içinde bir zaman yolculuğu yaptırıyor.

Akşamüstü Isparta’ya dönüş ve akşam yemeği ile konaklama otelimizde.

Gün4 / Isparta , Eğirdir , Ormana-Düğmeli Evler (K, AY) :   Sabah kahvaltı sonrasında otelimizden ayrılıyor ve gül kokulu yollardan geçerek bugünkü ilk durağımıza Eğridir’e geliyoruz. Eğirdir’in doğal güzelliği yanında tarihi mekanları Dündar Bey Medresesi, HızırBey Camii, Ayastefanos kilisesi gezilecek ve sonrasında  yolumuza devam ile Kızıldağları aşarak Beyşehir gölü doğu kıyısından güneye doğru yol alıyor ve Toroslara yöneliyoruz. Torosların, Antalya’nın Gizli Hazinesi Ormana Köyü ve Sarıhacılar. Varışımızda otelimize yerleşiyor ve çevre ile ilgili bilgilendirmelerden sonra, 700 yıllık geçmişi, özgün düğmeli evleri, doğasi Ormana’yı, ülkemizin bir saklı hazinesini keşfediyoruz. Köyün sokaklarında geziyor, düğme evleri fotoğraflıyor bu yaşayan müze köyde, evlerin ayrı ayrı hikayelerini dinleyebiliyoruz. Unutulmaz bir gün, keyifli bir gezi, temiz hava, bol oksijen, doğal gıdalar. Tam bir fotoğraf safarisine çıkıyoruz. Akşam üstü tatlı bir yorgunluk ile otelimize dönüyor ve akşam yermeği sonrasında, odalarımıza dinlenmeye çekiliyoruz. Sürüş: 210 km

Gün5 / Ormana , Sarıhacılar , Manavgat , Antalya (K ) :   Ayrılma saatimiz geldiğinde de, aracımıza geçiyor ve yola çıkıyoruz. İstikametimiz Antalya, ancak hemen 10 dakika mesafedeki Ormana mahallesine ve muhteşem vadiye bakan Onas Seyir Terasında fotoğraf molası verip eşsiz manzarayı fotoğraflıyoruz. Sonraki durağımız yine düğmeli evleri ile bilinen bir yerleşim birimi , Sarıhacılar Köyü. Roma, Selçuklu ve Osmanlı dönemindeki kervan göç yollarının üzerinde bulunan, çok sayıdaki düğmeli evi ve ağaç oymacılık işçiliğiyle iç süslemeleri ile 400 yıllık tarihi camisi, kervan yollarının hala bozulmamış kısımlarıyla Sarıhacılar köyü gerçek bir müze-köy durumunda. Yola, Antalya merkezine bağlı en uzak ilçesinin bu iki şirin kasabası ziyaretimiz sonrasında Torosların güneyine iniyor ve Manavgat’a gidiyoruz. Manavgat şelalelerinde verilecek mola sonrasında Antalya’ya gidiliyor ve ve şehir turu ile kısa bir mola sonrasında havaalanına gidiyor ve 20:25’deki uçağımız ile dönüş. Yaklaşık 75 dakikalık bir uçuş ile tamamlayacağımız yolculuğumuz ile İstanbul’a gece yarısından önce varıyor ve tatlı bir yorgunluk ile gezimizi sonlandırıyoruz. Sürüş: 195km

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Tur Sonu

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 0

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved