Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar - Anadolu-Batı

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Haftasonu Bir Tadimlik Nefes

iGNEADA ve BAGLAR

igneada, longoz, dupnisa ve tadim butik gezi turu.

KNTRB05a      05 - 06 Haziran 2021    iki gün

**KNLGezginlerine Ozel**

Dünyada sadece beş yerde olan, doğal yapısı bozulmamış, Istranca nemli ormanların bir parçası, kolu Longoz Ormanları ile 671 bitki çeşidini barındıran, kendi içinde ekosistemi, zengin biyolojik çeşitliliğe sahip İğneada, koruma altında gölleri, doğası, zengin bitki örtüsü, leziz balıkları, oksijen deposu havası kolay ulaşımı ve pırıl pırıl billur deniziyle, Trakyanın incisi İĞNEADA

ve

Bir tadım nefesi için bağlara

gidiyoruz,

 

Gün1: Istanbul, Dupnisa, İğneada, Longoz Ormanları, Arcadia Bağları

Aracımız, İstanbul’da sabahın erken saatinde, katılımcıların bildirdikleri alınış noktaları dikkate alınarak bildirilecek saatte hareket eder ve son katılımcının alınışı ardından hareket(Mahmutbey gişeler çıkışı) 06:45’e göre ayarlanır. (aracımızda kanulatur özel sandviçi ve meyve suyu kahvaltı paketi ikramlarımız olacaktır.) yol üzerinde bir mola verilecek şekilde yolumuza Trakya otoyolu’dan devam ederek Pınarhisar üzerinden Demirköy’e ve sonrasında 22 kilometrelik kumsala sahip İğneada’ya varıyoruz.

İlk durağımız, Istanbul’un fethinde kullanılan topların da imal edildiği, Osmanlılarca kullanılmış dökümhanesi ile Demirköy, buradan da Sarpdere köyü yakınlarındaki, yaklaşık üç kilometrelik galerisi ile ünlü Dupnisa mağarası ve sonrasında da öğle yemeği molası(İğneada’da).

Öğleden sonra da, Limanköy’de de –fener- bir fotoğraf ve kahve molası verip subasar (longoz) ormanlarında yürüyüş için yola çıkılıyor. Muhteşem bitki örtüsü ve doğa yapısı büyüleyecek, bu yürüyüşümüzde İğneada'da koruma altındaki 7 adet gölden görülmeye müsait Erikli ve Mert göllerini de görüyoruz. Resimliyoruz. Yürüyüşün ardından, verdikten sonra dönüşe geçiliyor.

Kısa bir yolculuk sonrası, üzüm bağları içerisinde, muhteşem florası ve titiz işletmeciliği ile konaklama oteline geliniyor. Varışta kısa bir bilgilendirme ve kendi üretimleri olan şarapları, peynirleri eşliğinde tadımından sonra odalara çekiliyor ve dinleniyoruz. Akşam yemeği, otelin aşçısının titizlikle hazırladığı bölge tadlarından oluşacak ve şaraplarını deneyimleyebileceksiniz.

 

Gün2: Çerkezköy, Istanbul,

Sesiz, sakin ve relaks bir kahvaltı sonrasında üzüm bağlarını geziyor, şarap imalatı ile ilgili bilgilendiriliyor ve öğle saatlerine doğru da, dönüş yolculuğu başlıyor. Yaklaşık bir saatlik sürüş sonrasında, bölgenin sanayi merkezine dönüşmüş ve son yılların en fazla gelişen kenti Çerkezköy’e öğle yemeği için uğruyor ve Trakya’nın bir başka lezzetini tadımlıyoruz. Istanbul’a varış akşam saatlerinde

ve vedalaşarak misafirlerimizi alındıkları noktalara bırakarak bir sonraki organizasyonda bir arada olmak temennisi ile ayrılıyoruz.

Hoşçakalın

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 1500

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 05.06.2021
  • Bitiş: 06.06.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved