KNLTur BEYRUTa, Akdeniz İncisi

Istanbul

Hava Yolu Ulaşımı

4 Gün

Start: 21.03.2020

Finish: 24.03.2020

Oda / Kahvaltı

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLME02

( Tur Ziyaret Sayısı: 357 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
745 $
ONLİNE REZERVASYON

Hasan HAZIRLAR ile  Tur, Akdeniz’in İncisi BEYRUT’a

21 - 24 Mart 2020      4gün3gece   Vizesiz

 

Beirut  is a woman, a petite one, and not much of a looker at that. Beirut will take you out and get you drunk, and treat you like a celebrity. She’ll make love to you all night and leave you early in the morning, hung-over, bruised and alone – but eager for more. And the more she torments you, the more you’ll love her for it.

Tur Programı:

1.Gün ; Beyrut (OY); Istanbul katılımcıları  Istanbul Havalimanı’nda ve Ankara katılımcıları da Esenboğa’da tarifeli uçuş saatlerinden iki saat öncesinde buluşuyor ve Beyrut’a uçuş. Varışımızda rehberimizle buluşma ve  panoramik şehir turu..  Beyrut’u tanıyoruz. Şehir turumuz esnasında Doğu Akdenizin en önemli eserlerini büyesinde barındıran Ulusal Müze gezilir. Öğle yemeğini özgün bir Lübnan restaurantında yedikten sonra şehir merkezini yaya geziyor ve uzun yıllar iç savaşa sahne olmuş mekanların bugün kü halini görüyoruz. Akşam üstü otele giriş ve serbest zaman.

Konaklama otelimizde.

 

Gün 2 ; Beyrut, Harisa, Biblos (K) ; Bugün turumuz Beyrut’un kuzeyine.. Tarihi Nahr al-Kalb ve muhteşem renk ve binlerce yıllık oluşumları ile Jaita Gratto (www.jeitagrotto.com) mağaraları; Hz.Meryem’in ağlayan heykelinin bulunduğu Harrissa(duruma gore teleferik kullanılabilecektir), Jbail ve Akdenizin ilk limanlarından Byblos, Bu sevimli, tarihi balıkçı kasabasında öğle yemeği ve serbest zaman  için mola veriyoruz. Akşamüstü Beyrut’a otele dönüş ve serbest zaman.

Konaklama otelimizde.

 

Gün 3 ; Beyrut, Baalbek, Zahle, (K, OY, AY); Bugün ünlü Bekaa Vadisi’ne gidiyoruz. Beyrut-Şam yolunu takiben Lübnan dağlarını aşarak Bekaa Vadisi’nin kuzeyindeki yerleşim birimi Baalback’teki muhteşem Roma tapınak kalıntılarına hayran kalacaksınız. Bekaa vadisinin şarap üretim merkezi Zahle’de Ksara Şarap merkezi ziyareti ve tadım. Geç öğle yemeği Zahle’de, doyamayacaksınız.. Akşam üstü Beyrut’a dönüyoruz ve gece için dünleniyoruz. Serbest zaman.

Gece gala yemeği var. Klasik bir Beyrut Oryental gecesi.. sabaha kadar eğlence..

Konaklama otelimizde.

 

Gün 4 ; Beyrut, Sayda, Chouf, (K, OY) Kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve otelden ayrılıyoruz. Turumuz bugün Lübnan’ın güneyine, Bugünü Beyrut’un güneyini gezmek için ayırdık. Lübnan’ın yine önemli bir liman kenti Sayda, ve sonrasında Torosların, Amanosların devamı Lübnan dağlarındaki bölgelere gidiyoruz. Chouf bölgesi ve Dayr AlQamar (www.deirelqamar.com), Moussa Castle, Beitaddine (www.beiteddine.org)  sarayı var, Akşam üstü Beyrut’a dönüş ve havaalanına bırakılış. Bağaj ve gümrük işlemleri sonrasında ünlü Beyrut Havaaalnı free-shoplarında alışveriş imkanı. Uçak saatimizde detatlı anıları geride bırakarak uçağımızda yerimizi alıyoruz.. İstanbul’a varışımız gecenin ilk saatleri olacaktır. Bir sonraki etkinlikte buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Gezi Ücreti, Ne Kadar: iki kişilik odalarda konaklama, kişi başı sadece 745,00 USD; tek kişilik oda konaklama farkı 150,00 USD.. Cep yakmayacak…. 

 

Gezi Ücretine Dahil olanlar: -mahalli İngilizce ve Türkçe rehberlik;  -havaalanı transferleri;  -programda belirtilen günlük turların ulaşımları;  --günlük turların müze ve ören yeri giriş ücretleri;  --üç öğle yemeği,;  –bir gala yemeği(Beyrut geceleri müzikli restaurant)   -4* otelde oda kahvaltı olarak üç gece konaklama;  -KanulaTur-Hasan HAZIRLAR ile gezmenin ayrıcalığı

 

Gezi Ücretine Dahil edilemeyenler: Havayolu ile ulaşım, bilet    -Yemeklerde alınacak alkollü içkiler;  -Nargile ücretleri;  -Program içerisinde yer almayan yemek ve harcamalar;  -Kişisel harcamalar;  -Yurt dışı çıkış harcı;  -bahşişler –

 

(Ödeme) Nerede, Nasıl, Ne Zaman Ödenir?

KanulaTur banka hesabına ”katılımcı ismi ve Beyrut” belirtilerek havale ile:

Kanula Tur Banka Hesapları:

Hesap Adı: Esil Turizm Fuarcılık Reklam Danışmanlık İç ve Dış Tic. Ltd. Şti.

İşbank    TL iban : TR23 0006 4000 0011 0680 9763 58

Garanti   TL iban : TR57 0006 2000 4370 0006 2977 57

Taksit ile ödeme talebi halinde, son ödemenin tur başlanıç tarihinden iki hafta öncesinde olması şartı ile üç taksit yapılabilir, ancak talep anında taksit isteğinin belirtilmesi lazım gelmektedir. Kredi kartına taksitte (Finansbank ve YapıKredi kartları) ise talep edilen taksit sayısına göre kredi kartı taksit işlem ücreti yansıtılır.

Limitli sayıda katılım olacağı cihetiyle, rezervasyonununzun kesinleşebilmesi için; geziye katılıma karar verildiğinde ad, soyad, TC kimlik no ve doğum tarihleriniz ile birlikte Acentamıza Kayıt yapabilirsiniz.

Tura Kayıt anında tur bedelinin en az %30’nun ödenmiş, her halükarda, hareket tarihine yedi gün kala bakiyenin de kapatılmış olması gerekmektedir.

Yukardaki şartların gerçekleşmemesi halinde rezervasyonun iptal hakkı saklıdır.

Tura son kayıt tarihi, tur tarihinden 15 gün öncesidir. Bu tarihten sonraki talepler uçak ve otel uygunluklarına göre kesinleştirilebilir.

NOTLAR:

ULAŞIM: İstanbul-Beyrut-İstanbul havayolu ulaşımı Türk Hava Yolları veya Middle East Havayolları ile tercih edilmektedir. Ankara çıkışlı misafirler, Pegasus veya Türk Hava Yolları seferlerini kullanabilmektedirler. Lübnan dahilinde ulaşım aracı klimalı, yeni model turizm amaçlı araç olacaktır. Grup adedine göre araç değişikliği olabilmektedir.

KONAKLAMA: Beyrut’da 4* otel konaklaması verilir. Otellerin mümkün olduğunca şehir merkezine yakın olması tercih edilmektedir.

Bu geziye katılacakların geçerli bir pasaportlarının olması ve bu pasaportlarında İsrail’e ait herhangi bir damga veya işaret bulunmaması gerekmektedir. Lübnan’a vizesiz gidilebilmektedir. T.C. vatandaşlarının yurtdışına çıkarken ödemeleri gereken Yurtdışı çıkış harcı, kendilerince ödenecektir.

Lübnan’da Arapça, Fransızca ve İngilizce konuşulmaktadır, Türkçe bilenlerle de sıklıkla karşılaşılabilmektedir.

Sezon itibariyle ılık-sıcak bir dönemde gerçekleştirilecek olan gezi’de misafirlerin yanlarına rahat spor ayakkabı, kazak veya mont, yedek şarj cihazları, fotograf makinaları, özel ilaçları, şapka, güneş yağı ve/veya kremi almalarını önermekteyiz.

Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, şartlar, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar nedeni ile program sıralamasında değişiklik yapılabilir.

Yeterli sayıya ulaşılmadığı takdirde Kanula Turizm, turu 10 gün öncesinden haber vermek kaydı ile erteleme/iptal etme hakkına sahiptir.

İptal halinde Kanula Turizm iptali bizzat bildirmek zorundadır.

Kronik rahatsızlıkları bulunan gezginlerimizin yolculuk durumları için acentemize danışmaları gerekmektedir.

Yüksek irtifa (1500 mt) bölgelerde seyahat edeceğimiz için tansiyon, vertigo, solunum yetmezliği gibi rahatsızlıkları bulunan Gezginlerimiz zorluk yaşayabilirler.

Tura katılıma karar veren misafirlere “Tur Genel Katılım Koşulları” da bilgilendirme amacı ile ayrıca gönderilir

 

We Love Beirut

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

 

TUR GENEL KATILIM KOŞULLARIDIR MUTLAKA OKUYUNUZ!

KanulaTur havayolu ile yolcu arasında aracı konumda olup 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Uçağın ineceği şehirlere göre parkurlarda değişiklik olabilir. Paket tura katılacak yeterli olmaması durumunda 20 gün öncesinden tur iptali tüketiciye bildirilir. Turun iptali durumunda vize ücreti iade edilmez.

Uçuş saatlerimizi ofisimizden öğrenebilirsiniz. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan KanulaTur sorumlu tutulamaz. KanulaTur zorlayıcı nedenlerin bulunması halinde; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşulu ile değiştirme hakkını saklı tutar. Şehrin tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleşebilir.

Uçaklı turlara katılan kişiler için yapılması gereken check-in ve boarding kişisel işlemler olup misafir tarafından uçuş öncesi havalimanlarında ilgili kontuarlarında yada on-line olarak havayolu firmalarının internet sitelerinden yapılması zorunludur.

Uçuşlarda yapılabilecek son dakika rötarları ve kapıda değişiklikleri hava alanlarında sesli anons edilmekte ve alandaki bilgi panolarında gösterilmektedir. Bu bilgiler kişiler tarafından takip edilmelidir.

Tur katılımı için KanulaTur tarafından bildirilen saatlerde belirtilen havaalanında hazır bulunmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptırmayan, check-in ve boarding işlemlerini zamanında yaptıran ancak uçağa binemeyen kişilerin uçuşu gerçekleştirememelerinden KanulaTur sorumlu değildir.uçağa katılan kişilerin tura dahil olmaları için gerekli olacak gidiş-dönüş yeni uçak biletleri ve gidilecek yerdeki transferine dahil oluşacak tüm masraflar kendilerine aittir.

Programlarda belirtilen geziler zorla yıcı nedenlerin varlığı halinde, belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir.

Yurtdışı gezilerinde en az altı ay süreli ve yasal olarak geçerli pasaport olması mecburidir. Misafir pasaportlarının hasar görmemiş olması zorunludur. Kişilerin gidilecekleri ülkelere giriş için gerekli olan yasal yükümlülükleri yerine getirmesi sorunludur.

Vize hizmetlerinde KanulaTur, Yolcu ile konsolosluk arasında aracı konumdadır. Konsolosluk gerekli gördüğü durumlarda vize vermeme hakkına sahiptir. Yolcuların vize alamaması ile ilgili olarak KanulaTur’un hiç bir sorumlulugu yoktur. KanulaTur sadece aracı görevini üstlenmektedir. Şahsi vize başvurularında KanulaTur’un herhangi bir yaptırımı ve sorumluluğu bulunmamaktadır.

Panoramik şehir turu şehirlerin tanıtımı için düzenlenen 2-3 saat süren turlardır. Şehir turları ve ekstra turlar, içeriği değiştirmemek şartı ile farklı günlerde düzenlenebilir. Ekstra tur fiyatları, içerik ve katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilir.

Programlarda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılmayabilir. Turların yapılamamasından KanulaTur sorumlu tutulamaz. Yol üzerinde yapılan ekstra turlar tüm yolcuların katılımı olmasa dahi gerçekleştirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlarda; tura katılmayacak olan misafirlerimiz rehberimiz tarafından kente girmeden önce yer alan dinlenme alanine yönlendirilecektir. Yol üzerinde yapılan ekstra turlara katılmak istemeyen yolclar, mola yerinde beklemeyi Kabul ederek tura katılmışlardır. Yerel otoritteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangibir sebeple izin verilmeyen gezi yada turlar yapılamaz. Bu gezi yada turların yapılamamasındna KanulaTur sorumlu tutulamaz

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, kendi sorumluluğundadır. Unutulan kaybolan çalınan eşyalardan KanulaTur sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumunda Ülkeye  ve/veya kişiye ulaştırılmasından yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

KanulaTur, kategorisi aynı kalmak kaydı ile otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. Yatak standart yataktan küçüktür. Fiyat listesinde belirtilen çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin ile konaklaması durumunda geçerlidir. Otellerde sunulan continental kahvaltı tereyağ reçel bal ekmek çay veya kahvede ile meyvesuyundan oluşmaktadır. Grup kahvaltıları ayrı bir salonda servis edilebilir.

Fiyatlarımıza tur programında belirtilen detaylar ve havalimanı vergileri dahildir. Gün içerisindeki kur değişimi Tl fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kur geçerlidir.

Tura katılan kişilerin seyahat sırasında yanarında seyahat sağlık sigortalarını bulundurmaları gerekmektedir.

Turlar başka acente turları ile birleştirilebilir. Bu gibi durumlarda KanulaTur misafirleri KanulaTur sorumluluğundadır.

18 yaş altı misafirlerimizin anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurması zorunludur.

Kişilerin tura katılımlarındaki sağlık sorunları, hamilelik durumu, sürekli kullanımda bulundukları ilaçlar ile ilgili raporları  yanlarında bulundurması zorunludur.

Iki kişilik odada kalmak isteyipte bir kişi olarak rezervasyon yaptıran müşterilerimizin yanına geziye 60 gün kala biro da arkadaşı bulunamadığı takdirde tek kişi farkını ödemek yada geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını üzülerek bildiririz.

Genel şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur broşüründen bağımsız düşünülemez.

 

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara