Tur BEYRUTa II , BizBize - Orta Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur BEYRUTa II , BizBize

TUR PROGRAMI

Tur, Hasan HAZIRLAR ile

Akdeniz’in incisi , BEYRUTa

 

03 – 06 Kasım 2021

4gün3gece; VizesiZ

 

Beirut  is a woman, a petite one, and not much of a looker at that. Beirut will take you out and get you drunk, and treat you like a celebrity. She’ll make love to you all night and leave you early in the morning, hung-over, bruised and alone – but eager for more. And the more she torments you, the more you’ll love her for it.

 

Tur Program Ana Hatları:

 

Gün1 ; Istanbul, Beyrut (ÖY);      Istanbul’da Türk Hava Yolları’nın Beyrut’a sabah uçağı ile gidiş. Beyrut’ta yarım gün şehir turu. Konaklama Beyrut’ta.

 

Gün2 ; Beyrut, Harisa, Biblos Beyrut (K) ;     Beyrut’un kuzeyine tam gün gezi turu. Tarihi Nahr al-Kalb, Jaita mağarası, Harisa, Jbail kasabası(Antik Byblos) gezileri. Konaklama Beyrut’ta.

 

Gün 3 ; Beyrut, Baalbek, Zahle, Beyrut (K, ÖY, AY);     Lübnan’ın Bekaa Vadisi’ne gidiliyor. Beyrut-Şam karayolu ile Lübnan dağlarını aşılarak Bekaa Vadisi, Baalbek, Zahle ve çevresi geziliyor. Geç akşam yemeği, otantik oriental Beyrut gecesi olarak alınıyor. Konaklama Beyrut’ta.

 

Gün 4 ; Beyrut, Sayda, Chouf, Istanbul (K, ÖY);      Lübnan dağları gezisi ve dönüş günü. Otelden çıkış işlemleri, Sayda ve sonrasında Chouf (dağlar) bölgesi ve akşam üstü dönüş. Türk Hava Yolları’nın akşam seferi ile Istanbul’a dönüş.

ve

Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

 

Program ve zaman elverdiğince:

Akdeniz’in incisi olarak adlandırılan, ünü bütün dünyaca bilinen Beyrut’ta; her caddesi ve sokağının ayrı bir hikayesi olan şehir gezisi, çarşı, cafe ve mağazaları ile ünlü şehir merkezi –solidere-, en iyi korunmuş roma hamamı kalıntıları, Saraya, St. George kilisesi, Doğu Akdeniz’in en önemli eserlerini büyesinde barındıran Ulusal Müzesi, şehitler meydanı, Muhemmed ElEmin Camii, özgün bir Lübnan restaurantında öğle yemeği, iç savaşın anısı binaları, Verdun, Zeytuna Bay gibi lüks restorantları, cafeleri, hareketli gece yaşamı mekanları ve bölgeleri;

 

Beyrut’un kuzeyinde, tarihi Nahr al-Kalb ve anıtları, muhteşem renkleri ve milyonlarca yıllık oluşumları ile bir dünya harikası Jaita Gratto (www.jeitagrotto.com) mağaraları; Hz.Meryem’in ağlayan heykelinin(koruyucu ana) bulunduğu Harrissa ve teleferik, Hristiyanlığın kutsal kitaplarına isim vermis, Akdenizin ilk limanlarından Byblos, Byblos’un yanıbaşında, tarihi çarşısı ve kafeleri ile canlı cıvıl cıvıl Jbail kasabası.

 

Ünlü lojistik yolu, Beyrut-Şam karayolu ve Lübnan dağları, bereketli toprakları ve malum nedenlerle ünlü Bekaa Vadisi; Kutsal mekanları, stratejik konumu ile ünlü Baalbek şehri ve dünyadaki en büyük kesme taşı, muhteşem ötesi Baalbek harabeleri kapsamındaki Hierapolis, Baküs ve Venüs tapınakları; bağları ile ünlü bölgenin şehirlerinden Zahle’de, tadım ve kilometrelerce uzunluktaki şarap mahzeni tünelleri;

 

Şarkıcıları, dansözleri, en lezzetli mezeler ve içecekleri ve sunumları ile otantik oriental Beyrut gecesi eğlencesi, gala yemeği;

 

Lübnan’ın yine önemli bir liman kenti, cumbalı taş evleri, taş döşeli daracık labirentimsi sokakları ve geçitleri ve eski çarşısı, sabun imalathanesi, flalafeli ile Sayda; Lübnan dağlarında dürzi nüfusun yoğunlukta yaşadığı bölgelerde, Chouf bölgesinde, Unesco dünya mirası Dayr AlQamar (www.deirelqamar.com) kasabası, Moussa Castle özel etnografik müzesi, bir dönem Osmanlı’ya bağlı bölge yöneticilerinin kullandığı, günümüzde Lübanan Cumhurbaşkanlığının tasarrufundaki Beitaddine (www.beiteddine.org)  sarayı..

 

Bütün bunlar ve dahası, Kanulatur organzasyonu ve bölge insanı, kokartlı, bölgenin en iyi profesyonel rehberimiz ile birlikte gezilip görülebilecek ve en önemlisi de belleklere kazınarak yaşanacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

$ 1295

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 03.11.2021
  • Bitiş: 06.12.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved