Tur Ürdün - OrtaDoğu Afrika

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Ürdün

Tur ÜRDÜN’e

ViZESiZ

KNODA03A     27/10 - 01/11/2021     6gün

 

Amman, Nebo, LutGölü(Ölü Deniz), Ürdün Nehri, Baptist, Kerak, Akabe, VadiRum, Petra

1.Gün : İstanbul – Amman : Dünya mirası mekanlar ve Ürdün.. KanulaTur ile keşfetmek için Atatürk Havalimanı dış hatlar terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyor ve Türk Hava Yolları’nın TK812 sayılı İstanbul-Amman uçuşunda bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında 21:30’daki uçuşta yerimizi alıyoruz. 23:05’de varacağımız Amman’da mahalli rehberimiz ile buluşuyoruz. Ürdün’e hoş geldiniz.  Konaklama Amman ‘da.

2.Gün : Amman – Medaba – Nebo – Baptist - Ölü Deniz(LutGölü) : (K, AY) kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor, KanulaTur aracına yerleşme ve Amman şehir turu.  Roma kalıntıları ve citadel de gördükten sonra güneye ülkenin iç kısımlarına yönelinecek. Ilk durak Medeba, Arap Hıristiyanların yaşadığı bu bölgede St.George Kilisesi ve ünlü mozaik haritayı görebilme imkanı. Sonrasında Nebo Dağı’ndan bölge panoramik olarak görülebilir, Hıristiyanlar ve Yahudiler için kutsal olan bu bölgede sırlar öncesine gideceksiniz. Yakın tarihin önemli noktalarını burada tepeden göreceksiniz.   Sonrasında da Ürdün nehri ile Ölü denizin buluştuğu noktaya, vaftiz noktasına gidiyoruz. Buradaki serbest zaman sonrasında yolumuza dünyanın en derin kara noktasındaki Lut gölüne (Dead Sea) yöneliyoruz. İsrail ile Ürdün arasında kalan bu göl kenarındaki tesisteki serbest zamanda göle girebilecek ve eşsiz bir deneyimle suya batmadan yüzebilme keyfini yaşayabilecek, çamur banyoda cildinizi pırıl pırıl yenileyebileceksiniz. Konaklama ve akşam yemeği DeadSea’da..

3Gün : ÖlüDeniz – Kerak - Petra  : (K, AY) Sabah otelde kahvaltının ardından, yola koyuluyor ve Kerak’da bir gezi molası veriyoruz. Haçlılar zamanında inşa ettikleri sonrasında Eyyubiler ve Osmanlılar tarafından da kullanılmış olan bu stratejik bölgede gezmek ve öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Ve sonrasında yolumuz kırmızı bir antik kent olan Petra’ya. Unesco Dünya Mirası olan antik Petra kentinde geçmişe yolculuk yapacak ve değişik duygular içerisinde onlarca anı onlarca fotoğraf ile tespit edeceksiniz. Akşamüstü otele giriş ve akşam yemeği sonrası dinlenme. Konaklama Petra’da otelde.

Gece ise extra tur, “Petra by Night” programına katılma imkanı olacaktır.

4.Gün : Petra - Vadi Rum : (K, ÖY, AY) Petra’da otelimizde kahvaltı sonrası yola çıkıyor ve bir başka muhteşem böleye, Wadi Rum’a gidiyoruz. Öğle saatlerinde varılacak bölgede ilk olarak kampa giriş işlemlerimiz sonrası, Unesco Kültür ve Tabiat mirası olan, zamanı hissetmeyeceğiniz, bilim kurgu filmlerine setlik yapmış Vadi Rum’da kendinizi bambaşka bir gezegendeymiş hissini yaşayacaksınız. Varışta çöl turu, deve kervanı ile 4x4 araçlar ile yapılacak bölge gezisi sonrasında kampa dönüş ve çölde bir bedevi gecesi yaşama keyfi için hazırlık. Konaklama ve akşam yemeği Vadi Rum’da kampta.

5.Gün : Akabe – Kızıl Deniz   : (K, ÖY) Kamptaki kahvaltının ardından ayrılıyor ve aracımızla Ürdün’ün denize açılan tek noktası olan Akabe’ye geçiyoruz. Panoramik şehir turu sonrasında, öğle saatlerinde, tekne ile Kızıl Deniz’e açılıyor ve cam tabanlı tekneden akvaryum berakklığında deniz florasını, canlıları, balıklarını izliyoruz. Geç öğle yemeği teknede ikram olarak alınacaktır. Tekne gezisi sonrası dinlenmek için otele yerleşme ve sonrasında serbest zaman. Akabe’yi yaya olarak keşfediyor ve bu mistik liman kentinde toplanma saatine kadar serbest zamanı değerlendiriyoruz. Limitli otel kullanımı.

6.Gün : Akabe – İstanbul     : Sabah 01:30’da otelden ayrılıyor ve Akabe Havaalanı’na gidiliyor. Havalimanında bagaj ve pasaport işlemleri sonrasında THY’nın TK819 seferi ile İstanbul’a uçmak için, uçakta yerimizi alıyoruz. Hoşça kal Ürdün. Sabahın ilk ışıklarından önce 07:30 sıralarında Atatürk Havalimanı’na varıyoruz. İstanbul’a hoş geldiniz. bir sonraki KanulaTur programında yerinizi almak üzere, tatlı bir yorgunluk ve tebessümlerle ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 995

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 27.10.2021
  • Bitiş: 01.11.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved