TurBALKANLARa - Baştanbaşa - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

TurBALKANLARa - Baştanbaşa

TUR PROGRAMI

TurBalkanlar’a, Baştanbaşa

Prizren, Üsküp, Tetova, Manastır, Rezne, Ohrid, Struga, Elbasan, Tiran, Budva, Kotor, Sveti Stefan, Dubrovnik, Trebinje, Poçitel, Mostar, Saraybosna, Belgrad

8d9n

TUR PROGRAMI

1.GÜN: İSTANBUL, PRİŞTİNE, PRİZREN, ÜSKÜP

Kuraban bayramı’nın en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz Balkan turu için sabah İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında buluşma ve Pegasus Hava Yolları’nın Priştina seferi uçağında yerimizi alıyoruz. Yaklaşık iki saatlik uçuşun ardından  Kosava’nın Başkenti Priştine’ye varış. Panaromik Priştine şehir turu sonrası, Osmanlıların balkanlarda yerleşmesini sağlayan II.Murat türbesi görülerek, Osmanlı döneminde Balkanların en önemli şehirlerinden biri olan Prizren'e hareket. Prizren’e varışta yapılacak panoramik şehir turunda Sinan Paşa Cami, Taş Köprü, Gazi Mehmet Paşa Hamamı ve çarşı görülecektir. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası; Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket.

Konaklama ve Akşam yemeği Üsküp’de

2.GÜN: ÜSKÜP

Kahvaltının ardından, Vardar Ovası'nda kurulmuş; birçok Osmanlı eserinin günümüze kadar korunarak ulaştığı; Balkanların Paris’i Üsküp’ü keşif şehir turu yapıyoruz. Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Türk Çarşısı, Saat Kulesi, Sulu Han, Kurşunlu Han, Çifte Hamam, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, Vardar Nehri üzerindeki Taş Köprü, şehir meydanı ve meydandaki Büyük İskender heykeli, Milenyum Haçı görülecek yerler arasında olacaktır. Öğleden sonra serbest zaman.

Öğleden sonra arzu eden misafirler, rehberimizin organizasyonu ekstra 3 saatlik Matka Kanyonu turuna katılabilirler.

Kendisini iyi hissedenlere, rehberimiz Mekadon gecesi eğlencesi düzenliyor.

Akşam yemeği ve Konaklama Üsküp’de otelde.

3.GÜN: KALKANDELEN (TETOVA), MANASTIR(Bitola), RESNE, OHRİD

Erken kahvaltı sonrasında otelden çıkış yapılarak Kalkandelen(Tetova)’e doğru hareket ediliyor. Pena (Köpük) nehri kenarında, Şar Dağı eteklerine kurulu Kalkandelen’de; muhteşem dekorasyonu ile göz kamaştıran Alaca Cami ve günümüzde de aktif bir Bektaşi Tekkesi olarak ibadet edilen Harabati Bektaşi Tekkesi'ni gördükten sonra tekrar yola koyuluyoruz, istikamet Resne ve Manastır. Önce Manastır (Bitola) kentine gidiyor; Atatürk’ün Osmanlı döneminde eğitim gördüğü, günümüzde etnografik ve arkeolojik eserlerin yanı sıra Atatürk ile ilgili dokümanların da sergilendiği; Askeri İdadi Müzesi'ni geziyoruz . Bitola panoramik şehir turunda; Osmanlı döneminden kalma saat kulesi, İshak Camisi, St.Dimitri Kilisesi'ni, Şirok Sokağı'nı görüyor ve yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Resne'de "Seramik Müzesi" olarak kullanılan Resneli Niyazi Bey Konağı'nı daziyaret ediyor ve ismini kıyısındaki gölden alan Ohrid’e varış akşam üstü.

Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.

4.GÜN: OHRİD,

Sabah kahvaltısı ardından Ohrid'i keşfediyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında yapacağımız şehir turunda, Antik tiyatro, St.John Kaneo ve Ayasofya kiliseleri, St.Kliment meydanı ve Osmanlı Dönemi evlerin ve dükkanların bulunduğu çarşı gezilecek ve sonrasında serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.

5.GÜN: OHRİD, TİRAN, SVETİ STEFAN, BUDVA

Sabah erken kahvaltı sonrası Ohrid’den ayrılarak Arnavutluk'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Bizans Kalesi yanında kurulmuş Tiran’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Ethem Paşa Cami, İskender Bey Meydanı ve saat kulesi görülecektir. Öğleden sonra Budva'ya hareket (Tiran – Budva 220 km). Arnavutluk ve Karadağ'ın doğal güzelliklerini seyrederek yapacağımız yolculuk ile günümüzde otel olarak faaliyet gösteren Sveti Stefan Adası'nda yukarıdan fotoğraf molası veriyor, akşam saatlerinde Adriyatik denizi kıyısında bulunan Karadağ'ın en önemli turizm merkezi Budva’ya varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Budva'da.

6.GÜN: BUDVA, KOTOR, TREBİNJE –DUBROVNİK-

Sabah kahvaltısı ardından, Karadağ'ın Dalmaçya sahilinde en önemli tarihi ve turistik şehri olan Budva'da; yat limanı, Ricardova Glava Plajı, Katolik kilisesi, Sloven plajı ve Budva Kalesi'nin surları ile tarihi sokakları geziyoruz. Şehir turu ardından Akdeniz’in en güzel körfezlerinden biri olan Boka Körfezi'nde, dağ eteğine kurulmuş UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan Kotor’a gidiyoruz. Kotor’da panoramik şehir turunda St.Triphon Katedrali, St.Luka Kilisesi, St. Karampana Çeşmesi, 17.yy saat kulesi ve kent merkezi gezisi ardından Trebinje’ye hareket. Varışta otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Rehberimiz yeşil pasaportlular ve Schengen vizesi olan misafirler için Dubrovnik turu organize edecektir. “UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde bulunan Dubrovnik’te tarihi sokakları, kiliseleri ve limanı ile Avrupa’nın en güzel kalelerinden biri içerisine kurulmuş eski şehir meydanında panoramik şehir turu yapacağız. Yürüyerek yapacağımız gezimizde 4. yy.'dan kalma ve Avrupa'nın halen aktif olan en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapılarını, kuleleri ve kale surlarını göreceğiz.”

Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’de.

7.GÜN: TREBiNJE, NEUM, POÇİTEL, MOSTAR, SARAYBOSNA

Sabah kahvaltısı ardından, eski Osmanlı şehri Poçitel'i göreceğimiz yolculuk sonrası Mostar’a varış. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Mostar’da yapacağımız panoramik turda; meşhur Mostar Köprüsü, Osmanlı camileri ve tarihi sokakları yürüyerek gezilebilecektir. Sonrasında yolumuz Buna Nehri'nin kaynağında kurulmuş Blagay'a; Sarı Saltuk Tekkesi’ni gezdikten sonra Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya gidiyoruz.

Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Boşnak gecesi kaçırılmamalı.

Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da.

8.GÜN: SARAYBOSNA

Kahvaltı sonrasında, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve Osmanlı idaresi altında kaldığı dönemlerde yapılan tarihi binalarla çevrili caddeleri, tarihi çarşıları, kilise, sinagog ve camileri ile Başçarşıyı geziyoruz. I. Dünya Savaşı'nın başlamasına neden olan suikastın yapıldığı tarihi Latin Köprüsü, Hüsrev Bey Cami ve Sönmeyen Ateş Anıtı'nı gördükten sonra; Bosna Nehri'nin kaynağında kurulmuş ve şehrin en güzel parkı olan Vrelo Bosna'yı geziyor, Saraybosna’da; savaş döneminde iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı Tünel Müzesi'ni ziyaret ediyoruz.

Öğleden sonra serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da.

9.GÜN: SARAYBOSNA, BELGRAD

Kahvaltı sonrası, Belgrad’a gitmek üzere Saraybosna’dan ayrılıyoruz. Öğleden sonra Belgrad’a varışta, yapacağımız panoramik şehir turunda; Yeni Belgrad, Adalet Sarayı, Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı Donanması'nın ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Şehit Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Cami, Meryem Ana Gül Kilisesi ve Sava Katedrali yanında Dedinje’de Josip Broz Tito’nun Mozolesi’de gezilebilecektir.

Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ta.

10.GÜN: BELGRAD, İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası, serbest zaman. Otelimizden öğle saatlerinde çıkkış yaparak havalimanı'na transfer ve Pegasus Hava Yolları’nın 16:35’deki uçuşu ile Istanbul'a dönüş Yolculuğuna geçiyoruz.

Tatlı bir yorgunluk, tebessüm ile bir sonraki KanulaTur etkinliğinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

€ 0

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved