TurBALKANLARa - Baştanbaşa

Istanbul

Karma Ulaşım

Start: 00.00.0000

Finish: 00.00.0000

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLBA3

( Tur Ziyaret Sayısı: 192 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
819 €
ONLİNE REZERVASYON

TurBalkanlar’a, Baştanbaşa

Prizren, Üsküp, Tetova, Manastır, Rezne, Ohrid, Struga, Elbasan, Tiran, Budva, Kotor, Sveti Stefan, Dubrovnik, Trebinje, Poçitel, Mostar, Saraybosna, Belgrad

8d9n

TUR PROGRAMI

1.GÜN: İSTANBUL, PRİŞTİNE, PRİZREN, ÜSKÜP

Kuraban bayramı’nın en iyi şekilde değerlendirebileceğiniz Balkan turu için sabah İstanbul Sabiha Gökçen havalimanında buluşma ve Pegasus Hava Yolları’nın Priştina seferi uçağında yerimizi alıyoruz. Yaklaşık iki saatlik uçuşun ardından  Kosava’nın Başkenti Priştine’ye varış. Panaromik Priştine şehir turu sonrası, Osmanlıların balkanlarda yerleşmesini sağlayan II.Murat türbesi görülerek, Osmanlı döneminde Balkanların en önemli şehirlerinden biri olan Prizren'e hareket. Prizren’e varışta yapılacak panoramik şehir turunda Sinan Paşa Cami, Taş Köprü, Gazi Mehmet Paşa Hamamı ve çarşı görülecektir. Öğle yemeği için serbest zaman sonrası; Makedonya’nın başkenti Üsküp’e hareket.

Konaklama ve Akşam yemeği Üsküp’de

2.GÜN: ÜSKÜP

Kahvaltının ardından, Vardar Ovası'nda kurulmuş; birçok Osmanlı eserinin günümüze kadar korunarak ulaştığı; Balkanların Paris’i Üsküp’ü keşif şehir turu yapıyoruz. Üsküp Kalesi, Mustafa Paşa Cami, Türk Çarşısı, Saat Kulesi, Sulu Han, Kurşunlu Han, Çifte Hamam, Kapan Han, Davut Paşa Hamamı, Vardar Nehri üzerindeki Taş Köprü, şehir meydanı ve meydandaki Büyük İskender heykeli, Milenyum Haçı görülecek yerler arasında olacaktır. Öğleden sonra serbest zaman.

Öğleden sonra arzu eden misafirler, rehberimizin organizasyonu ekstra 3 saatlik Matka Kanyonu turuna katılabilirler.

Kendisini iyi hissedenlere, rehberimiz Mekadon gecesi eğlencesi düzenliyor.

Akşam yemeği ve Konaklama Üsküp’de otelde.

3.GÜN: KALKANDELEN (TETOVA), MANASTIR(Bitola), RESNE, OHRİD

Erken kahvaltı sonrasında otelden çıkış yapılarak Kalkandelen(Tetova)’e doğru hareket ediliyor. Pena (Köpük) nehri kenarında, Şar Dağı eteklerine kurulu Kalkandelen’de; muhteşem dekorasyonu ile göz kamaştıran Alaca Cami ve günümüzde de aktif bir Bektaşi Tekkesi olarak ibadet edilen Harabati Bektaşi Tekkesi'ni gördükten sonra tekrar yola koyuluyoruz, istikamet Resne ve Manastır. Önce Manastır (Bitola) kentine gidiyor; Atatürk’ün Osmanlı döneminde eğitim gördüğü, günümüzde etnografik ve arkeolojik eserlerin yanı sıra Atatürk ile ilgili dokümanların da sergilendiği; Askeri İdadi Müzesi'ni geziyoruz . Bitola panoramik şehir turunda; Osmanlı döneminden kalma saat kulesi, İshak Camisi, St.Dimitri Kilisesi'ni, Şirok Sokağı'nı görüyor ve yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Resne'de "Seramik Müzesi" olarak kullanılan Resneli Niyazi Bey Konağı'nı daziyaret ediyor ve ismini kıyısındaki gölden alan Ohrid’e varış akşam üstü.

Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.

4.GÜN: OHRİD,

Sabah kahvaltısı ardından Ohrid'i keşfediyoruz. Ohrid Gölü'nün kıyısında yapacağımız şehir turunda, Antik tiyatro, St.John Kaneo ve Ayasofya kiliseleri, St.Kliment meydanı ve Osmanlı Dönemi evlerin ve dükkanların bulunduğu çarşı gezilecek ve sonrasında serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Ohrid’te.

5.GÜN: OHRİD, TİRAN, SVETİ STEFAN, BUDVA

Sabah erken kahvaltı sonrası Ohrid’den ayrılarak Arnavutluk'a doğru yola çıkıyoruz. Eski Bizans Kalesi yanında kurulmuş Tiran’da yapacağımız panoramik şehir turunda; Ethem Paşa Cami, İskender Bey Meydanı ve saat kulesi görülecektir. Öğleden sonra Budva'ya hareket (Tiran – Budva 220 km). Arnavutluk ve Karadağ'ın doğal güzelliklerini seyrederek yapacağımız yolculuk ile günümüzde otel olarak faaliyet gösteren Sveti Stefan Adası'nda yukarıdan fotoğraf molası veriyor, akşam saatlerinde Adriyatik denizi kıyısında bulunan Karadağ'ın en önemli turizm merkezi Budva’ya varıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Budva'da.

6.GÜN: BUDVA, KOTOR, TREBİNJE –DUBROVNİK-

Sabah kahvaltısı ardından, Karadağ'ın Dalmaçya sahilinde en önemli tarihi ve turistik şehri olan Budva'da; yat limanı, Ricardova Glava Plajı, Katolik kilisesi, Sloven plajı ve Budva Kalesi'nin surları ile tarihi sokakları geziyoruz. Şehir turu ardından Akdeniz’in en güzel körfezlerinden biri olan Boka Körfezi'nde, dağ eteğine kurulmuş UNESCO Dünya Kültür Miras listesinde yer alan Kotor’a gidiyoruz. Kotor’da panoramik şehir turunda St.Triphon Katedrali, St.Luka Kilisesi, St. Karampana Çeşmesi, 17.yy saat kulesi ve kent merkezi gezisi ardından Trebinje’ye hareket. Varışta otelimize yerleşme ve serbest zaman.

Rehberimiz yeşil pasaportlular ve Schengen vizesi olan misafirler için Dubrovnik turu organize edecektir. “UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi'nde bulunan Dubrovnik’te tarihi sokakları, kiliseleri ve limanı ile Avrupa’nın en güzel kalelerinden biri içerisine kurulmuş eski şehir meydanında panoramik şehir turu yapacağız. Yürüyerek yapacağımız gezimizde 4. yy.'dan kalma ve Avrupa'nın halen aktif olan en eski eczanesine de ev sahipliği yapan Francis Manastırı, Rector Sarayı, şehir kapılarını, kuleleri ve kale surlarını göreceğiz.”

Akşam yemeği ve konaklama Trebinje’de.

7.GÜN: TREBiNJE, NEUM, POÇİTEL, MOSTAR, SARAYBOSNA

Sabah kahvaltısı ardından, eski Osmanlı şehri Poçitel'i göreceğimiz yolculuk sonrası Mostar’a varış. UNESCO Dünya Kültür Miras Listesinde yer alan Mostar’da yapacağımız panoramik turda; meşhur Mostar Köprüsü, Osmanlı camileri ve tarihi sokakları yürüyerek gezilebilecektir. Sonrasında yolumuz Buna Nehri'nin kaynağında kurulmuş Blagay'a; Sarı Saltuk Tekkesi’ni gezdikten sonra Bosna-Hersek’in başkenti Saraybosna’ya gidiyoruz.

Rehberimizin ekstra düzenleyeceği Boşnak gecesi kaçırılmamalı.

Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da.

8.GÜN: SARAYBOSNA

Kahvaltı sonrasında, Avusturya-Macaristan İmparatorluğu ve Osmanlı idaresi altında kaldığı dönemlerde yapılan tarihi binalarla çevrili caddeleri, tarihi çarşıları, kilise, sinagog ve camileri ile Başçarşıyı geziyoruz. I. Dünya Savaşı'nın başlamasına neden olan suikastın yapıldığı tarihi Latin Köprüsü, Hüsrev Bey Cami ve Sönmeyen Ateş Anıtı'nı gördükten sonra; Bosna Nehri'nin kaynağında kurulmuş ve şehrin en güzel parkı olan Vrelo Bosna'yı geziyor, Saraybosna’da; savaş döneminde iki buçuk yıl şehrin bütün ihtiyaçlarının karşılandığı Tünel Müzesi'ni ziyaret ediyoruz.

Öğleden sonra serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Saraybosna’da.

9.GÜN: SARAYBOSNA, BELGRAD

Kahvaltı sonrası, Belgrad’a gitmek üzere Saraybosna’dan ayrılıyoruz. Öğleden sonra Belgrad’a varışta, yapacağımız panoramik şehir turunda; Yeni Belgrad, Adalet Sarayı, Parlamento, Terazije Caddesi, Ulusal Tiyatro, Osmanlı Donanması'nın ikmal merkezlerinden Belgrad Kalesi, Kale Meydanı, Taş Meydan, Şehit Ali Paşa Türbesi, Bayraklı Cami, Meryem Ana Gül Kilisesi ve Sava Katedrali yanında Dedinje’de Josip Broz Tito’nun Mozolesi’de gezilebilecektir.

Akşam yemeği ve konaklama Belgrad’ta.

10.GÜN: BELGRAD, İSTANBUL

Sabah kahvaltı sonrası, serbest zaman. Otelimizden öğle saatlerinde çıkkış yaparak havalimanı'na transfer ve Pegasus Hava Yolları’nın 16:35’deki uçuşu ile Istanbul'a dönüş Yolculuğuna geçiyoruz.

Tatlı bir yorgunluk, tebessüm ile bir sonraki KanulaTur etkinliğinde buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Tur ücreti :

İki kişilik odalarda konaklayan misafirlerin kişi başı ödeyeceği ücret : €819,- tek kişilik konaklamalarda €150,- ilave edilir.

Ücrete Dahil Olanlar

-İstanbul / Üsküp ve Belgrad/ İstanbul / Ankara arası Pegasus Havayolları ile uçuş;  -Antalya / Ankara / Adana / İzmir bağlantı uçuşları farkı ayrıca tahsil edilir.  -Havalimanı vergileri.   -20 Kg. bagaj taşımacılığı,  -4* yıldızlı otellerde 9 gece konaklama;  -Konaklama otellerinde kahvaltı ve akşam yemekleri;  -Programda belirtilen tüm transferler;  -Programda belirtilen tüm geziler;  -Resne Müzesi, Manastır Müzesi, Kotor, Balagay Sarı Saltuk müzesi, Tünel Müzesi, Tito Mozelesi gezileri ve giriş ücretleri;  -Şoför bahşişleri;  -Seyahat Sağlık Sigortası, -Seyahat Güvence Paketi;  -Türkçe Rehberlik hizmetler;  -KDV

Ücrete Dahil Olmayanlar:

-Dubrovnik gezisi gece yapılır. (ekstra) normal pasaportlu katılımcılar için için vize gereklidir. Schengen vizesi 120€ olup, vize ve servis ücreti nakit tahsil edilir. Hususi (yeşil) pasaportlar için vize gerekmez.  -15 TL yurt dışı çıkış pulu.  -Öğle yemekleri.  -Bahşişler (şoför, rehber, otel, restoran, müzisyen, hamaliye vb. hizmet verenler için bahşişler).  -Dahil olduğu belirtilmeyen müze giriş ücretleri..  -Alkollü ve alkolsüz içkiler, telefon, ütü, ilaç gibi kişisel harcamalar.  -Diğer kişisel harcamalar.

Ekstra tur ve aktiviteler:

-Makedonya-Üsküp, 3 saatlik Matka Kanyonu turu (€15,-)

-Makedon gecesi eğlencesi (yemeksiz-içecek) €30,-

-Dubrovnik gece turu €40,-

-Boşnak gecesi eğlencesi €25,-

Ulaşım:

Pegasus Hava Yolları ile gidiş İstanbul’dan Üsküp’e ve dönüş ise Belgrad’dan İstanbul’a. Sabiha Gökçen Havalimanı.

Antalya, Ankara, İzmir’den bağlantılı uçuşlar verilir.

Pasaport ve Vize:

Misafirlerin en az altı ay geçerli pasaportlarının bulunması yeterlidir. Seyahatin kapsadığı ülkeler için vize yoktur. Ancak, ekstra olarak yapılack Dubrovnik-Hırvatistan için normal pasaport hamili misafirler için vize gereklidir. Yeşil pasaortlar için vize gerekliliği yoktur.

Seyahatte gerekebilecek Malzemeler:

Kazak, yağmurluk, terlik, şapka, bere, su kabı(matara-termos),mayo, güneş kremi, antibakteriyel jel, küçük sırt çantası , yedek giysi, yedek çamaşır ve çorap, fotoğraf makinesi, pil, yedek film, yedek hafıza kartı ve şarj aleti.

GENEL HATLARI İLE VERİLMİŞ OLAN PROGRAMDA, ŞARTLAR VE MAHALLİ REHBERİN ÖNERİLERİ DOĞRULTUSUNDA ESASA TESİR ETMEYECEK DEĞİŞİKLİKLER YAPILABİLECEKTİR. AYNI ŞEKİLDE OTELLERDE MÜSAİTLİK OLMAMASI HALİNDE DE  BENZER SEVİYELERDE OTELLER KULLANILACAKTIR.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara