Tur Safari Tanzanya ve Zanzibarda Yeni Yıl - OrtaDoğu Afrika

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Safari Tanzanya ve Zanzibarda Yeni Yıl

Arusha Tarangire MtoWaMbu Manyara Ngorongoro Zanzibar DarEsSalaam

Aralık ayında, kristal berraklığında mavi sular, beyaz kumlu plajları ve en güzel sıcaklıkları hayal edin: Zanzibar. Tanzanya'nın gerçek cenneti ve unutulmaz bir yılbaşı gecesi için en iyi ortamı sunan bir adaya, Zanzibar'a hoş geldiniz. Kanulatur ayrıcalığı ile butik gezinin :

Tur Programı:

Gün1: Arusha - Tarangire (Varış günü) (AY) :     Tanzanya’ya varış-Kilimanjaro havaalanı’nda vize ve gümrük işlemleri sonrasında grubumuzu bekleyen mahalli reheber ile buluşma. Bölgenin önemli merkezi , yerleşim birimi Arusha’da panaromik bir şehir turu ve bilgilendirme hoşgeldiniz molası sonrasında yola devam ile Tarangire Ulusal Park’a gidilir ve konaklama hoteline –bir orman evi- yerleşiliyor ve dinlenme. –Sopa Lodge-

Akşam yemeği ve konaklama Tarangire’de.

“Tanzanya'nın Manyara Bölgesi'ndeki Tarangire Ulusal Parkı, üçüncü büyük milli park ve safari için alışılmadık derecede büyük bir fil popülasyonunu barındırmakta. Parkın adı, parkı boydan boya kateden Tarangire Nehri'nin adıyla aynı olup, adıgeçen nehir bölge ekosistemindeki vahşi hayvanlar için birincil derecede tatlı su kaynağıdır. Park yaklaşık 2.850 kilometrekarelik bir alanı kaplamaktadır. Savan düzlükleri, granitik sırtlar, nehir vadisi ve bataklıklar bölge peyzajını oluşmaktadır. Bitki örtüsü, Akasya ormanları, Combretum ormanları, mevsimsel su basmış otlaklar ve Baobab ağaçlarının bir karışımıdır.”

 

Gün2: Tarangire Milli Parkı - Mto Wa Mbu (Manyara) (K, ÖY, AY) :    Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış yapılıyor ve piknik öğle yemeği lunch-boxlarını da alarak safari için üstü açık safari araçlarımız ile hareket. Görkemli Baobab ağaçları ile Tarangire’de safari sürüşleri olacak. Baobao ağaçları, altlarında beslenen hayvanları cüce gibi gösteriyor. Vahşi hayvanlar, bölgedeki tek su kaynağını sağlayan Tarangire Nehri boyunca yoğunlaşıyor. Aslanlar, leoparlar, çitalar ve altı bine yakın filler dahil olmak üzere çok çeşitli ve renkli vahşi yaşam gözlemlenebilcektir.

Öğleden sonra, bu kez Manyara bölgesindeki önemli bir yerleşim birimi Mto Wa Mbu gidiliyor. Buraya varış zamanına bağlı olarak; nüfus yoğunluğu çok ancak küçük bir köy olup, karma kültürler sunan Mto Wa Mbu’yu keşfetmek için bir köy turu yapılabilecektir. “Tanzanya'daki 120 kabile menduplarından oluşan yerli halk bu köyde birlikte yaşamakta ve ikamet etmekteler. Muhteşem manzaraları, Tanzanyalıların tipik günlük yaşamını görebilme, yerel pazar, geleneksel bir bira barı / fabrikasını ziyaret edip –muz birası içilebilecek- muz ve pirinç tarlaları ile çiftliklerinde çalışan insanlarla etkileşime geçilebilecektir. Ayrıca ünlü “Makonde”nin –bir nevi siyah-sert ağaç- kullanarak farklı heykeller yontulduğu bir okulu ve oyma imalathanesi de ziyaret edebililecektir.”

Sonrasında yola devam edilerek bu kez Manyara Ulusal Park’taki konaklama yerine Migombani Kamp Alanına gidilecektir.

Konaklama ve akşam yemeği Manyara Ulusal Parkı içindeki Migombani Kamp Alanı’nda çadır odalarda.

 

Gün3: Manyara - Ngorongoro (K, ÖY, AY) :     Tanzanya'nın Arusha ve Manyara bölgelerindeki Manyara Gölü Milli Parkı, yaklaşık 230 km2’si göl yüzeyi olmak üzere 325 km2 lik alanı ile Manyara Gölü ile Büyük Rift Vadisi arasındaki konumuyla koruma altındaki bir alandır. Bünyesindeki gölde 350'den fazla kuş türü barındırır.”

Erken kahvaltının ardından piknik öğle yemekleri de alınarak, Büyük Rift Vadisi'nin alt ucunda ve zeminindeki Manyara Gölü Milli Parkı'nda safariye çıkılıyor. Yoğun ormanlık alanı olan bu küçük ama çok güzel parkta çok sayıda maymun, zürafa, fil, impalas, dik dik, flamingo, kaplıca suyu, yer altı su ormanı görme, fotograflama imkanları olacaktır. Şayet şanslı bir gün ise, nadir görülen, ağaçlara tırmanmış dinlenen/uyuyan aslanları da, burada geçirilecek 3-4 saat içerisinde görebilme imkanı olacaktır. Öğle yemeği güvenli bölgede, granit kayalıklar üzerinde yenip, dinlendikten sonra başka bir safari için Ngorongoro Krateri'ne hareket. Bölgeye varışta, Loduare Ana Kapısı'nda kayıt işlemleri sonrasında sönmüş bir yanardağ kraterine, çok renkli bir vahşi yaşamın olduğu Ngrongoro Kraterine iniyoruz ve bütün öğleden sonrasını bu krater tabanındaki safari ile geçiriyoruz. “Ngorongoro Krateri, çok sayıda aslan ve çitanın tek bir şanslı gününde bile görülebilen büyük beşli dahil olmak üzere inanılmaz bir hayvan yoğunluğu ile ünlüdür. Nadir siyah gergedanı görmek için de en iyi yerdir.” Gün batımından önce kraterin tırmana yamacındaki, müthiş manzarası ile konaklama otelimize -Serena Lodge Ngorongoro- varıyor ve giriş işlemleri sonrasında dinlenme ve serbest zaman.

Konaklama ve akşam yemeği, otelimizde.

 

Gün4: Ngorongoro - Arusha - Zanzibar Adası (K , AY) :     “Sabahın erken saatlerinde bir av gezisi yapmak istiyorsanız, gece dışarıda avlandıktan sonra emekli olurken gece türlerine bir göz atmanın ve ayrıca yeni bir gün için uyanırken kuşları dinleyip izlemenin zamanı geldi.”

Bu gün pırpır uçaklar ile ünlü baharat adası Zanzibar’a geçilecek. Kahvaltıdan sonra hazırlanıyor ve çıkış işlemleri sonrasında Zanzibar Adası'na uçmak için Arusha’ya gidiliyor. –uçak saatine göre, konaklama yerinde veya çevrede kısa geziler yapılabilcektir.-

Zanzibar Havalimanı'na yaklaşık 1 saat 30 dakikalık keyifli bir uçuş ile varılacaktır. Varışta yerel rehber tarafından karşılanacak ve konaklama tesisine -Ocean Paradise Resort- transfer ağlanacaktır.

Giriş işlemleri ve serbest zaman.. beyaz kumsal, hint okyanusu, tropic palmiyeler sizleri beklemekte.

Akşam yemeği ve konaklama Zanzibar’da tesislerde.

 

Gün5: Zanzibar (31.12.2020) (K, ÖY, AY-G) :     Sabah, kahvaltının ardından, birkaç asırlık geçmişe sahip, Zanzibar’ın en önemli kenti StoneTown’ı, tarihi ve kültürü, sosyo yapısı ile mimarisini de görüp, dinleyip, yaşayıp gezecak ve fotograflayacağız. Neredeyse bütün günü alacak, öğle yemeğinin otantik bir restaurantında olacağı gezide Stone Town'un belli başlı noktaları; 1871'de inşa edilmiş şimdi iAnglikan kilisesi olarak kullanılan eski köle pazarını; şehir pazarnı, Zanzibar anıt müzesini, 1883'te inşa edilmiş Harikalar Evi (Beit-Al-Ajab), eski Arap Kalesi, Saray Müzesi, Eski Hint dispanseri (kültür merkezi), Yaşayan Taş Ev üzerinden Maruhubi Sarayı kalıntıları görülüp fotograflanabilecektir.

Bugün Yılbaşı AKŞAMI Akşam yemeği partisi ve geceleme otelde.

 

Gün6: Zanzibar (K, ÖY, AY) :     Otelde rahat ve relakx bir kahvaltı yapıyor ve ardından Zanzibar'a bir baharat gezisi ve botanik turuna çıkıyoruz. Adadaki tropikal meyveleri, baharat tarlalarını görecek, tadacak ve belki de alacaksınız.  Bu gezimizde 1850 yılında adanın ilk padişah tarafından eşi Sheharzad -İranlı Fateh Ali Şah'ın torunu- için yaptırılan Kidichi hamamını ziyaret ve süs ve güzellik için kullanılan çeşitli baharat bitkileri, ilaçlar, çiçekler, meyveler ve bir başka ilginç bitki örtüsü de görülebiliyor. Gezi bitimi otele dönülyor ve serbest zaman.

Akşam yemeği ve konaklama Zanzibar’da.

 

Gün7: Zanzibar - Dar Es-Salaam (K) :     Artık dönüş zamanı gelmiştir. Kahvaltı sonrasında otelden çıkış işlemleri ve öğle saatlerinde kısa mesafeli bir iç hat uçuşu ile Darüsselam'a geçmek için Zanzibar havaalanı’na gidiliyor. Tanzanya’nın başkenti –BarışEvi- Dar Es Salaam’a varışta yine başka bir yerel rehberle buluşma ve Dar Es Salaam’da, kısa fotograf ve dinlemnme molaları ile panoramic bir şehir turu yapılıyor. Verilecek serbest zaman ve buluşma saatinde buluşularak akşam yemeği ve eğlence için bir resorant’a gidiliyor.

 

Gün8: Dar Es-Salaam – Istanbul :     Önceki günün gece yarısından sonra, günün ilk saatlerinde Dar Es Salaam'dan dönüş için, DAR uluslararası havaalanına gidiyoruz. Bilet ve gümrük işlemleri sonrasında uçağımızda yerimizi alıyoruz..

Hoşçakal Tanzanya.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

 

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 2950

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 27.12.2020
  • Bitiş: 03.01.2021
  • Herşey Dahil

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved