Tur VANa - Anadolu-Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur VANa

TurVan’a

Van Gölü Gezi Turu

01 – 05 Haziran 2021  Van Gölü Ekspresi veya Uçak ile  5gün

Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip ülkemizin bir başka güzel olan bölgesine, doğunun doğa, tarih, kültür ve gastro merkezi Van’a gidiyoruz, Kanulatur ayrıcalığı ile;

Tur Programı:

 

1.Gün: İstanbul – Ankara - Van Gölü Ekspresi :    Gezi turunun gidişini tren ile yapacak katılımcılarımız ile İstanbul-Sabiha gökçen Havaalanında buluşuyor ve sabah uçağı ile Ankara’ya geçiliyor. Ankara Esenboğa’dan, ViP araçlar ile Van gölü Ekspresi trenine transfer sağlanmaktadır.

Öğle saatlerinde tren hareket edecektir. Katılımcıların gecelemesi trende olacaktır.

 

2.Gün: İstanbul – Van - Bitlis – Tatvan - Ahlat – Van Şehir Merkezi : (ÖY, AY)    Gezi turunun gidişini uçak ile tercih eden katılımcılar için, sabah erken saatlerde Bakırköy’den hareket edecek olan Kanulatur servis aracımızla, belirlenmiş noktalardan misafirlerimizi alarak Sabiha Gökçen Havaalanında başlıyor. Bagaj ve check-in işlemlerinin ardından  Pegasus Havayolları’nın  07:00 uçağı ile Van’a gitmek için yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 2 saat 10  dakikalık uçuş sonrası Van’a varıyoruz.

Keyifli bir yolculuk sonrası orada bizi bekleyen araçlarımızda yerlerimizi alıp, ilk olarak beş minaresiyle türkülere konu olan Bitlis gezimizde şehir turu, İhsaniye Medresesi ve Külliyesi ile Etnografya Müzesinin görülmesinin ardından araçlarımızla Tatvan’a geçiyor ve Van Gölü Ekspresi ile gelecek katılımcılar ile buluşarak Ahlat’a devam ediyoruz. Öğle yemeği Ahlat’ta. Sonrasında Sahil Kalesi, İskenderpaşa Camisi, Emin Bayındır Köprüsü ve Kümbetleri görüp, ardından UNESCO Dünya Mirası Listesinde yer alan Selçuklu Anıt Mezarları’nı keşfe çıkıyoruz. Anıt oluşturan taşları üzerindeki kabartmalar ve oyma işleri ile yaklaşık 8200 mezarın yer aldığı alanı görüp gezdikten ve bolca fotoğraf çektikten sonra aracımızla başka bir keşfe ilerliyoruz.

Tatvan ve Ahlat arasında yer alan Nemrut Krater Gölü’ne gidiyoruz. Sönmüş bir volkan olan Nemrut Dağ’ının zirvesinde yer alan Nemrut Krater Gölü, kapladığı alanla Dünya’da kendi türünde on altıncı sırada bulunan ve sıcak-soğuk göllerini bir arada bulunduran yapısıyla hepimizde hayranlık uyandıracak olan bir doğa harikası. Buradaki keşfimizi tamamladıktan sonra araçlarımızdaki yerlerimizi alıp Van merkezdeki otelimize doğru yola çıkıyoruz. Saatlerin uyması halinde Van’a geçişimiz feribotla olacaktır.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde.

*Van Gölü ekspersi ile gelecek katılımcılar, programa katıldıkları nokta itibariyle dahil olurlar. Önceki kısımları tekrar olamayacaktır.

 

3.Gün : Van Şehir Merkezi ve Çevresi - Çavuştepe – Akdamar Adası: (K, ÖY, AY)     Sabah otelde alınacak yöresel kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve ardından, Gürpınar ilçesi yakınlarındaki Urartuların ünlü kalesine, Çavuştepe’ye gidiyoruz. Urartu Kralı II. Sarduri döneminde inşaa edilmiş kaleyi ziyaretimiz sonrasında, bu kez yine Urartu Krallığı’nın merkezi Van’da Urartu kralı I. Sarduri zamanında inşaa edilmiş, altı bin yıllık geçmişi ile tarihe meydan okuyan ünlü Van Kalesini (Tuşpa Kalesi) geziyoruz ve Urartu ve diğer uygarlıklara ait birçok eseri barındıran Van Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Van Müzesinin ardından, ünlü Van kedilerinin bulunduğu Kedi evini gezip, sonrasında verilecek serbest zamanda, Van’a özgü gümüş işlerinin yapıldığı Urartu El Sanatlarının yaşatıldığı , atölyeler ziyaret edilebilir, sevdiklerimize ve kendimize hediyeler alabiliriz. Öğle yemeği Van’da.

Van Göl’ü sahillerinin en şirin ve yeşil yerleşim alanı olan meyve bahçeleriyle bezeli Edremit üzerinden Gevaş’a gidiyor ve buradan tekne ile Akdamar Adasına geçiyoruz. Dış kabartmalarıyla ünlü, yeni restore edilen bir Ermeni kilisesi olan Ahtamar Kilisesi hakkında bilgi alıyor ve geziyoruz. Sonrasında verilecek serbest zamanda, yakınlardaki alanda sunulan kilim ve hediyelik eşya tezgahları gezilebilir ve alışveriş yapılabilir. sonrasında Gevaş’a geri dönüp araçlarımızla Van Şehir Merkezindeki otelimize doğru yola çıkıyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde.

 

4. Gün: Muradiye - Ağrı - DoğuBayazıt: (K, ÖY, AY)     Otelde alınan yöresel kahvaltının ardından araçlarda yerimizi alıp Ağrı’ya doğru yola çıkıyoruz. Ağrı yolu üzerinde Volkanik taşları geniş bir alana püskürmüş olan Tendürek Volkanik Dağı’nda kısa bir mola ve seyir sonrasında Muradiye’de de duruyoruz.  Muradiye Şelalesi ve Köprüsü’nde fotoğraf molası verip, çaylarımızı yudumlayıp, şelalenin yüzümüze vurmuş olduğu katrelerin hissiyatını yaşıyoruz. Sonrasında tekrar aracımıza binip yola koyuluyoruz. Ağrı Doğubeyazıt sınırları içinde kalan Ağrı Dağı Milli Parkı’nda Efsanelerin Dağı Ağrı’nın karlı tepelerini fotoğraflayıp eşsiz manzaranın tadını çıkartıyoruz. Öğle yemeği Doğubeyazıt’ta.

Kısa bir serbest zaman sonrası Doğu’nun bir başka şaheseri UNESCO Tarih Hazinesi İshakPaşa Sarayı’na gidiyoruz. İshakPaşa Sarayı bir Osmanlı dönemi yapısı olup, görkemli özel mimarisi, anıtsal taç kapıları, haremi, selamlığı, yüzlerce odası ve camii’si ile görülmeye değer bir efsaneler şaheseridir. Bu tarihi yapıtı görüp gezdikten sonra aracımız ile tekrar Van’a dönüyor ve otelimize geçerek dinleniyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama Van’da otelde

5.Gün: Van – Erçek Gölü – İstanbul : (K)    Sabah otelde alınacak yöresel kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyor ve eşyalarımızı otelde emanete bırakıp ayrılıyoruz. Aracımız ile ilk olarak, kuş cenneti olarak bilinen bir set gölü olan Erçek Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Flamingo’ların göç yolu üzerindeki bu Kuş Cenneti’nde Flamingo’ları gözlemleme ve bolca fotoğraf çekme imkanı ve fırsatı bulacağız. Sonrasında Van Merkez’e geri dönüp şehri dolaşmak, alışveriş yapmak için serbest zaman verilecek. Doya doya geçireceğiniz bu serbest zaman sonrası konaklama otelinde buluşuluyor ve aracımız ile Van Ferit Melen Havaalanı’na geçiyoruz.

Pegasus Havayolları’nın 20:40 uçağı ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına tatlı bir yorgunluk ile varıyoruz. Havaalanında bizleri bekleyen Kanulatur servis aracımız, bizleri en uygun lokasyonlara bırakmak için hareket etmeden önce; Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 3445

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 01.06.2021
  • Bitiş: 05.06.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved