Tur Gürcistana -yılbaşı- - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur Gürcistana -yılbaşı-

Yeni Yila -2021-

Tiflis, Gürcistan'da

Giriyoruz

29/12/2020 – 01/01/2021

Sarabın anavatanı, Kafkasya'nın cenneti, güzel, vahşi ve gizemli Gürcistan'da yeni yıla merhaba..  

 

Tur Programı

 

1.Gün İstanbul - Tiflis (Tiflis'e Varış Günü) (ÖY, AY):      Misafirlerimizle belirlenen noktalarda buluşup Havalimanın yolunu tutuyoruz. Pasaport işlemlerinin ardından İstanbul'dan Gürcistan'a uçuyoruz. 2 Saatlik bir uçuşun ardından Tiflis Uluslararası Havalimanı'na varıyor ve havaalanı işlemlerimizden sonra Sürücü ve rehberimizle tanışıp Konaklama otelimize geçiyoruz.

Gürcü kral Vakhtang Gorgasali tarafından kurulmuş, ve 6. yüzyılda başkent yapılmış, bölgenin önemli bir endüstriyel, sosyal ve kültürel merkezi Tiflis’i tanımak, keşfetmek için rehberimizle yola koyuluyoruz. Mtkvari Nehri'ne bakan uçurumun üzerine dikilmiş Metekhi Kilisesinin manzarasına bayılacaksınız.  Nehrin diğer yakasında da Eski Tiflis'te bulunan ünlü Kükürt banyolarını göreceğiz, teleferik, Narikala Kalesi -Tiflis'in merkezi kalesi olarak anılan Narikala, şehrin savunmasının günümüze yansıyan bir sembolüdür. 4. yüzyılda, kentin kurulduğu dönemde İnşa edilmiştir- Meidani meydanı, Sioni Katedrali, Anchiskhati Bazilikası, şık, keyifli kafeleri ve sanat galerileri ile Shardeni caddesi ve Rustaveli Caddesi, Tiflis Opera ve Balesi, Rustaveli Tiyatrosu ve zaman elverdiğince de Mtatsminda ile bir başka bir eşsiz güzel yer Chronicle Anıtını, görüyor, yaşıyor ve fotoğraflıyoruz. Daha sonrasında ise serbest zaman.

Akşam yemeği geleneksel bir Gürcü Restoran’da, kafkas folklorü eşliğinde.

 

2.Gün Tbilisi – Kakheti - Kvareli - Telavi - Sighnaghi– Tbilisi (K, ÖY, AY) :      Otelde alınan lezzetli kahvaltımızın sonrasında Gürcistan'ın doğu kesimindeki Kakheti bölgesine ve Gürcü şarabının beşiğine gidiliyor.  Sighnaghi -Aşk Şehri- ni ziyaret ediyor  XVIII.Yüzyıldan kalma kuleler ve girişler ile hala korunmuş olan surlarının uzunluğu 2,5 km ile bölgenin en önde gelen şirin kasabasını ve kulelerden herhangi birinden izleyeceğimiz muhteşem Alazani Vadisi'nin çarpıcı güzelliğini fotograflıyor ve yaşıyoruz. Daha sonra Kvareli'ye gidilip "Khareba" şaraphanesi ziyaretle nefis şaraplarının tadına bakılacak. –Bulmuş iken almamazlık yapmayınız- Sonrasında da sırasıyla, muhteşem manzaralarıyla Ilia gölü, Gremi ve Bodbe Manastırları, Telavi şehri görülerek dönülecektir. Tiflis dönüş yolunda da, Shumata Manastırını da ziyaret edecek ve Gombory’nin manzarası için de kısa bir mola vereceğiz. Akşam geç saatlerde Tiflis'e varış.

Konaklama ile akşam yemeği.

 

3.Gün Tiflis - Mtsheta - Tiflis (K, ÖY):      Otelde alacağımız kahvaltı sonrasında  UNESCO dünya mirası listesinde ye alan ve Gürcistan'ın eski başkenti Mtsheta'ya öğle vaktinde varıyoruz. Gezimizin içerisinde , "Jvari Kilisesi" veya Kutsal Haç Kilisesini ziyaret edeceğiz.  - VI.Yüzyılda inşa edilmiş, iki nehrin birleşimine bakan tepede bulunan kilise aynı zamanda ülkenin en önemli anıtlarından biridir. Sonraki durağımız ise "Svetitskhoveli Katedrali". İsmi, "hayat veren bir sütun" olarak tercüme edilir. XI.Yüzyılda inşa edilmiş olan Katedral Gürcistan'da Hristiyanlığın merkezi olmuştur. Burada gömülü olan Hz.İsa'nın kutsal cüppesi, Katedral'i ülkenin en önemli dini yeri yapmaktadır.

Turumuzun ardından Tiflis'e dönüş ve serbest zaman ..

Konaklama Tiflis'deki otelimizde.

Gala Yemeği'miz Konaklama otelinde. (Yılbaşı Gecesi).

 

4.Gün Tiflis - İstanbul - dönüş (K):     Otelde alınan kahvaltı sonrasında çıkış işlemlerimizi tamamlayarak Havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yapacağımız 2 saatlik  yolculuğun ardından İstanbul havalimanına varıyoruz.

 

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 575

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 29.12.2020
  • Bitiş: 01.01.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur Kars, Erzurum I

Tur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur HATAYa  Efsanelere Gezi

Tur HATAYa Efsanelere Gezi

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved