Tur SaklıDeğerlere , Düğmeli Evler ve Frigya yolu - Anadolu-Batı

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur SaklıDeğerlere , Düğmeli Evler ve Frigya yolu

Tur Saklı Değerlere

Ormana Düğmeli Evler & Frigya Vadisi

    05– 09  Haziran 2021

        5 Gün 4 Gece

KanulaTur Özel Aracı ile

Eskişehir, Frigya Yolu, Akşehir, Beyşehir, Ormana, Sarıhacılar, Konya, AnıtKabir

 

Dünyanın en güzel coğrafyasına sahip ülkemizin bir başka güzel olan bölgesine, doğa, tarih, kültür merkezleri, Anadolu’nun kalbine gidiyoruz, Kanulatur ayrıcalığı ile;

 

Tur Programı:

1.GÜN: İSTANBUL –  ESKİŞEHİR, (K, ÖY, AY) :     05:00 itibariyle yola koyulacak şekilde, sabahın erken saatlerinde belirlenen noktalardan alınan misafirlerimiz ile birlikte Eskişehir’e doğru yola çıkıyoruz. Bu tatlı yolculuğumuzun ardından saat 10:00 civarında, kötü kokulu Porsuk çayı ve köhnemiş bir şehirden, ‘En Yaşanılası Yer’ haline getirilen Eskişehir’e varıyoruz. İlk durak Lokomotif Fabrikası. Burada ilk ve tek %100 yerli araç olan “Devrim”* otomobilini görüyor, hikayesini dinliyor ve anıları tazeliyoruz. Sonrasında, kenti panoramik olarak görebileceğimiz Şelale Parkta kahve molası veriyoruz. Molamızın ardından Teknopark ile Bilim ve Kültür Parkını geziyor ve fotoğraflamamızı yaptıktan sonra istikamet Şehr-i Aşk Adası. Şehrin aşk ve sevgi ile özdeşleşmesi için oluşturulan bu adada, birbirinden zarif çiçeklerle ağaçları gözlemleme ve fotoğraflama imkanımız oluyor. Sonrasında Porsuk çayı üzerinde Türkiye’nin ilk yapay plajı olma özelliğini taşıyan Kentpark plajını görüyoruz; Öğle yemeği de Kentpark’da. Tatar çorbası ve Çibörek’ten oluşan menüye bayılacaksınız. Yemeğin ardından şehir merkezinde bulunan Porsuk Çayında tekne gezisi molası veriyoruz. Keyifli molamızdan sonra tarihi evleri, medresesi ve müzeleri ile meşhur Odun Pazarı’na geçiyoruz. O tarih kokan rengarenk evlerin arasında huzur dolu yürüyüş yapıp, küçük, şirin dükkanları gezip otelimize geçiyoruz. Otelimize giriş işlemleri sonrasında dinlenme ve serbest zaman.

Konaklama Eskişehir’de Otelimizde.     Sürüş : 300km 

 

2.GÜN: ESKİŞEHİR – FRİGYA YOLU(YazılıKaya)- AKŞEHİR – ORMANA (K, AY) :    Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından aracımıza geçerek Frigya bölgesindeki Midas Anıtına gidiyoruz ve Frig kaya cephelerinin en görkemli örneği olan yazıtları gözlemledikten sonra yola devam ediyoruz. Ve sonraki durağımız, Akşehir. Öğle yemeği sonrasında, fıkra ve nükteleri ile bilinen Hoca Nasreddin’in köyü, yaşadığı topraklar ve yoğurt mayaladığı göl. Yolumuza devam ile Beyşehir gölü doğu kıyısından güneye doğru yol alıyor ve Toroslara yöneliyoruz. Torosların, Antalya’nın Gizli Hazinesi Ormana Köyü. Varışımızda otelimize yerleşiyor ve akşam yermeği sonrasında, odalarımıza dinlenmeye çekiliyoruz.     Sürüş 450km

 

3.GÜN: ORMANA - SARIHACILAR – KONYA (K, AY) :     700 yıllık geçmişi, özgün düğmeli evleri, doğasi Ormana’yı, ülkemizin bir saklı hazinesini keşfediyoruz. Köyün sokaklarında geziyor, düğme evleri fotoğraflıyor bu yaşayan müze köyde, evlerin ayrı ayrı hikayelerini dinleyebiliyoruz. Unutulmaz bir gün, keyifli bir gezi, temiz hava, bol oksijen, doğal gıdalar. Ayrılma saatimiz geldiğinde de, aracımıza geçiyor ve yola çıkıyoruz. İstikametimiz Konya, ancak hemen 10 dakika mesafedeki Ormana mahallesine ve muhteşem vadiye bakan Onas Seyir Terasında fotoğraf molası verip eşsiz manzarayı fotoğraflıyoruz. Sonraki durağımız yine düğmeli evleri ile bilinen bir yerleşim birimi Sarıhacılar Köyü. Roma, Selçuklu ve Osmanlı döneminde kullanılan kervan göç yollarının üzerinde bulunan, çok sayıdaki düğmeli evi, 400 yıllık tarihi camisi iç süslemeleri, tahta oymaları ile kervan yollarının hala bozulmamış kısımlarıyla Sarıhacılar köyü gerçek bir müze-köy durumunda. Yola, Antalya merkezine bağlı en uzak ilçesi Akseki ve Seydişehir üzerinden devam ederek akşam saatlerinde Konya’ya varıyoruz.

Konaklama Konya’da.     Sürüş: 240km

 

4.GÜN: KONYA – ANKARA (K, ÖY, AY) :      Relaks bir kahvaltı ardından Konya’yı geziyoruz. Çok uzun yıllar Selçuklu İmparatorluğu’na başkentlik yapmış, hoşgörü ve tasavvufun ünlü filozofu Celaleddin Rumi(Mevlana)’nin yaşadığı topraklar, zengin kültürü ve tarihi ile Konya. Mevlana’nın ‘’Ne olursan ol yine gel!’’ çağrısına kulak vererek Mevlana Müzesi’ne gidiyoruz. Mevlana’nın mezarının bulunduğu müzeyi, gül bahçesini ziyaret ediyoruz. Alaeddin Tepesi, İnce Minare, Taş Eserler Müzesi gibi Selçuklu döneminden de kalma eserleri ve mimariyi inceliyor, gözlemliyor ve fotoğraflıyoruz. Akşam üstü şehirden ayrılıyor ve Başkente Ankara’ya yöneliyoruz.

Konaklama Ankara’da     Sürüş : 280km

 

5.GÜN: ANKARA – ANITKABİR -  İSTANBUL (K) :     Ülkemizin başkenti Cumhuriyetimizin kurulduğu şehir Ankara. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ziyarete Anıtkabir’e gidiyoruz. Çinçin Bağları, Ankara Kalesi, İlk Meclis Binası ve Anadolu Medeniyetleri Müzesi gezilip, Ankara Tavasından oluşan öğle yemeği sonrasında şehirden ayrılıyor ve İstanbul’a doğru yola çıkmak üzere araçtaki yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 5 saatlik bir yolculuğun ardından tatlı bir yorgunlukla birlikte geç saatlerde İstanbul’a giriş yapıyoruz. Tarih, kültür ve doğa ile iç içe bir gezi turunun ardından, yoğun tempolu bir programı geride bırakmış olmanın hazzı, tatlı yorgunluklar ve bir sonraki KanulaTur gezisine katılacak olabilmenin heyecanı ile tekrar buluşmak üzere ayrılıyoruz.

Sürüş: 450 km

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 2750

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 05.06.2021
  • Bitiş: 09.06.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur SaklıDeğerlere , Düğmeli Evler ve Frigya yolu

Tur SaklıDeğerlere , Düğmeli Evler ve Frigya yolu

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur aracı, KanulaTur Özel Aracı, 13 yolcu kapasiteli VW-Crafter Minibüstür. Covid-19 Pandemi nedeni ile 8..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved