Tur RUSYA - StPetersburg ve Moskova - Avrupa

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur RUSYA - StPetersburg ve Moskova

tur RUSYA’ya

St. Petersburg & Moskova

lüks bir tren yolculuğu deneyimi –RedArrow-

5gece 6gün

Çarlarin, Bolseviklerin izini surmeye, seyahat suresince kendinizi bir acik hava muzesinde hissedeceginiz, kisa bir tatile davet ediyoruz… Rusya'nin genis caddeleri, görkemli sarayları ve katedralleri ve Carlık Doneminin renkli ve gösterisli yasamina taniklik edecek; Dunya tarihini değiştiren Rus bolsevik devriminin, Birinci ve ikinci Dunya Savaslarinin yasandigi gercek mekanlarda bu tarihi olayların izlerini gorecek; Soguk Savas doneminin ruhunu soluyacak; Unlu Rus yazarlari ve Turk surgun sairlerin ayak bastigi sokaklarda dolasacak, yasadiklari mekanlari gezecek; Bir kartpostali andıran guzellikte mimarileri ve zengin yasanmisliklariyle her iki sehire de ayri ayri hayran kalacaksiniz. Kanulatur ile zarif ve rengarenk binalarıyla masallar şehri St. Petersburg ile dünya tarihini degistiren olaylara sahne olan Moskova'ya gidiyoruz; hem de KızılOk treniyle.

TUR PROGRAMI:

Gün1: İSTANBUL - ST PETERSBURG:

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları ile St.Petersburg’a hareket.

Varışta pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında panoramik St.Petersburg şehir turu ile birlikte otele transfer ve check-in işlemleri sonrasında serbest zaman.

 

Gün2-3: ST PETERSBURG:

St.Petersburg’da rehberimiz ile birlikte beş saatlik bir şehir tanıma ve gezi yürüyüş turu yapıyoruz. Bu tur ve sonrasında bir başka kanallar kenti olan St Peterburg’da; dünyanın en göz alıcı koleksiyonlarına ev sahipliği yapan, Barok mimarisinin baş yapıtları arasındaki, 1760`dan itibaren Rus Çarlarının kış aylarını geçirdiği, 1057 adet oda ve salonda Leonardo, Van Gogh, Michaelangelo, Rembrandt ve daha nice büyük sanatçının büyüleyici eserleri sergilendiği, Katerina’nın kış sarayı olarak inşaa ettirdiği binalar kompleksi, Hermitage Müzesi; Kanal turu; Şehre 30km uzaklıkta bulunan Baltık Denizi Kıyısındaki Peterhoff’da, 150’yi aşkın altın kaplama fıskiye ve çeşmeleriyle ziyaretçileri hayranlık içinde bırakan Çar 1.Petro tarafından inşa edilen, eşsiz bahçesi güzelliği ve görkemiyle yazlık saray; Nevski Caddesi, Isaac Katedrali, şair Puşkin'in heykelinin süslediği Sanatçılar Meydanı, devrimin simgesi Aurora Gemisi; 70km.`lik ünlü Neva Nehri; St.Petersburg’un silüetini izleyebileceğiniz Fin Körfezini, görülecek ve gezilecek yerler arasında, olacaktır.

GÜN3 akşam,  otelden ayrılıyor ve Moskova’ya gidecek gece treni için, tren istasyonuna gidiliyor. 1930 yılından bu güne değin iki şehri birbirine bağlayan, geçmişte komünist parti üst yönetiminin seyahat treni, lüks Red Arrow (Kızıl Ok) treni ile gece yarısını biraz geçe Moskova’ya hareket.

 

Gün4-5: MOSKOVA:

Moskova varışında, karşılanıyor ve otele transfer sonrasında, rehberimiz ile yine beş saatlik bir şehir tanıma ve gezi yürüyüş turu yapıyoruz. Bu tur ve sonrasında, tarih boyunca Rus çarları ve Sovyet liderlerine ev sahipliği yapmış Kremlin Sarayı, çarların taç giyme töreninin yapıldığı Assumption Katedrali ile Archangel Michael (Başmelek Mikail) kilisesi;  Her bir istasyonu ayrı bir sanat eseri olarak nitelendirilen Moskova metrosu; ünlü Arbat sokağı;  Napolyon ile yapılan Fransa – Rusya savaşının efektlerle sergilendiği muhteşem Borodino Panoraması; Nazım Hikmet’in mezarının da bulunduğu Rusya tarihinde önemli ve prestijli insanların gömüldüğü Novodeviçi mezarlığı; Leningrad caddesi, Tverskaya caddesi, Bolşoy Tiyatrosu, Lubyanka meydanı, KGB Merkezi, Aziz Vasili Kilisesi, Kızıl Meydan, Gum Alışveriş merkezi, Kurtarıcı İsa Kilisesi, Meclis Binası ve en önemlisi herbir istasyonu bir sanat galerisi olan Moskova Metrosu, görülecek ve gezilecek yerler arasındadır.

 

Gün6: MOSKOVA – İSTANBUL:

Kahvaltı sonrası otelden çıkış işlemleri ve havaalanına transfer. Güzel anılarla ayrılacağımız moskova’dan yaklaşık dört saatlik uçuş ile İstanbul’a dönülüyor. İstanbul’a varışda. Uzun ve keyifli, hoş anılarla dolu bir yolculuk ve tatlı bir yorgunluk ve

bir sonraki KanulaTur etkinliğinde görüşmek dilekleriyle ayrılıyoruz.

Eşsiz bir tatil deneyimi için KANULA Turizm’e Hoş Geldiniz…

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 695

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 30.06.2022
  • Bitiş: 05.07.2022
  • Oda / Kahvaltı

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved