KNLTur HiNDiÇiNe -Indochina- - Asya ve UzakDoğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

KNLTur HiNDiÇiNe -Indochina-

TUR PROGRAMI

KNLTur Hindiçin’e (Indocina)

-Vietnam Laos Kamboçya Tayland-

BizBize Butik Gezi Turu

KNFE03  27/11 – 09/12/2020  13gün

HoChiMinh(Saigon) Hanoi HalongBay LuangPrabang SiemReap Bangkok Istanbul

 

Turun Öne Çıkanları :   Mekong Deltası’nda keyifli bir tekne turu.     Vietnam Savaşı'nın kalbi Cu Chi Tünelleri.      Hanoi'nin kolonyal mimari örneği yapıları, bulvarları, Literatür Tapınağı,      Restored Sword Gölü,       UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Halong Bay'i gezerek yöreye özgü "Junk Boat"larda konaklama.     UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Laos’un Luang Prabang kenti.      UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Angkor, Angkor Thom, Güney Kapısı, Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınaklarının gezilmesi, Cüzamlı Kral ve Fil Terasları.      Khmer kültürüne ışık tutan Ulusal Müze, Kraliyet Sarayı ve Gümüş Pagoda, Rus Pazarı ve Tuol Sleng Soykırım Müzesi, Sisowath Bulvarı.       Bangkok’ta 5,5 ton ağırlığında Altın Buddha Heykeli bulunan Wat Traimit Tapınağı, Çin Mahallesi, çiçek pazarı, Demokrasi Anıtı ve Caddesi, Bakanlıklar Caddesi, Parlamento Binası ve Tayland Kralı’nın Malikanesi.

 

Tur Programı

 

GÜN.1-2 ISTANBUL – HO CHI MINH CITY (AY) :   Akşam saat 21:00’de Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşuyor ve check–in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrolü işlemleri sonrasında uçakta yerimizi alıyoruz. 10.30 saat sürecek yolculuğumuzun ardından yerel saat ile 17.00 sıralarında Ho Chi Minh City’ye varıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından yerel rehberimiz ile buluşuyor ve KanulaTur özel aracımız ile otelimize transfer. Uzun yolculuğumuzun ardından kısa bir dinlenmeye çekiliyoruz. Daha sonra akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız.

Konaklama Ho Chi Minh City’de otelimizde.

 

GÜN.3 HO CHI MINH CITY (K, ÖY) :   Otelde alacağımız kahvaltının ardından özel araçlarımızla CuChi Tünelleri ve Mekong Deltası turumuz var. İlk olarak Cu Chi Tünelleri’ne gidiyoruz. Yakın tarihimizin en etkileyici olaylarından, birçok filme konu olmuş Vietnam – A.B.D. savaşı sırasında Kuzey Vietnamlı halkın inşa ettiği ve savaş boyunca bir şehir haline gelen siperleri, kampları ve tünelleri görüyoruz. Öğle yemeğinin ardından, Cu Chi Tünelleri’nin gezilmesinin tamamladıktan sonra suyun üzerinde suyla içiçe yaşayan bir dünyaya, My Tho kasabasına hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden yerel bir tekne ile birbirini kesen kanal sokaklar arasında gezintiye başlıyoruz. İlk durağımız yöreye özgü el yapımı eşyaların yapılışını, hindistan cevizinden üretilen şekerlerin imalathanelerini ve rengarenk meyve bahçelerini göreceğimiz Thoi Son Adası. Burada güzel bahçelerin gölgesinde taze meyveleri tadarken yerel sanatçıların müziğinin keyfini süreceksiniz. Daha sonra ev yapımı balçayının tadına bakmak için bir çiftliğe uğruyor ve kanallar arasında devam eden turumuzda yörenin yaşayışı hakkında herşeyi öğreniyoruz. Son olarak Vinh Trang Pagodası’nı ziyaret ediyor ve Ho Chi Minh’e dönüyoruz. Akşam yemeğimizi yerel restoranda alacağız.

 Konaklama Ho Chi Minh’de otelimizde.

GÜN.4 HO CHI MINH CITY – HANOI (K, ÖY) :   Otelde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına transfer oluyoruz. Sabah saatlerinde Hanoi’ye uçuyor ve ardından yerel rehberimiz ile buluşarak Hanoi şehir turuna başlıyoruz. Göreceğimiz yerel arasında Hoan Kiem Gölü, Ly Thai To Heykeli, Ngoc Son Tapınağı olacak. Ardından 1 saatlik çekçekler ile Old Hanoi sokaklarından unutulmayacak keyifli bir geziye çıkacağız. Turumuzu tamamladıktan sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alıyoruz.

Konaklama Hanoi’de otelimizde.

 

GÜN.5 HANOI – HALONG BAY (K, ÖY, AY) :   Kahvaltının ardından özel aracımız ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Halong Bay’e gidiyoruz. Dünyanın en muhteşem doğal güzelliklerinden biri kabul edilen Halong Körfezi’nde yöreye ait “Junk Boat”a biniyoruz. Körfez içinde adacıklar ve mağaralar etrafında gezimizi gerçekleştiriyoruz. Öğle yemeğimiz teknede. Yemekten sonra Halong Körfezi turumuza devam ediyoruz.

Akşam yemeği ve konaklama teknede.

GÜN.6 HALONG BAY - HANOI – LUANG PRABANG (K, ÖY) :   Teknedeki brunch keyfinin ardından Halong Bay’den ayrılıyor ve özel aracımız ile Hanoi’ye dönüyoruz. Zamanımızın elverdiği ölçüde, Vietnam Devrimi’nin lideri olan Ho Chi Minh’in mumyalanmış na’şının bulunduğu Ho Chi Minh Mozalesi, Tek Sütunlu Pagoda, 11. yüzyılda inşa edilen ve Vietnam’ın ilk üniversitesi ünvanını taşıyan Literatür Tapınağı gezilerimiz ile tura devam ediyoruz. Öğleden sonra da, Laos’a Luang Prabang’a uçağımıza binmek üzere havalimanına transfer ediliyoruz. Yaklaşık bir saatlik uçuş sonrası Laos’un, Unesco dünya mirası şehri Luang Prabang’a varış. Pasaport ve bagaj işlemleri sonrası otele transfer ve serbest zaman.

Konaklama Luang Prabang’da.

 

GÜN.7 LUANG PRABANG (K, ÖY) :   Kahvaltıdan sonra şehrin en eski tapınakları olan Wat Sene ve Wat Xiengthong görüldükten sonra Mekong nehrinde yapılacak tekne gezisi ile doğa güzelliklerinin yanı sıra içinde altın kaplama Budha heykeller bulunan Pak Ou mağarasını görme imkanı bulacağız. Gezi sırasında Ban Xanghai ‘de pirinç şarabı imalathanesi geziyor ve ardından Luang Prabang’a dönüyoruz. Akşam üzeri farklı etnik grupların köylerinden geçerek Khouangsi Şelalesine varıyor ve yüzme ve ormanda yürüyüş imkanı buluyoruz. Akşam saatlerinde Luang Prabang dönüyoruz ve Mount Phousi tepesine çıkıp Mekong nehri üzerinden gün batımını izliyoruz. Ardından Gece pazarını keşfetmeye gidiyoruz burada yerel halkın yaptığı el işi hediyelik eşyalar bulabilirsiniz.

Konaklama Luang Prabang’da.

 

GÜN.8 LUANG PRABANG - SIEM REAP (K, ÖY, AY) :   Kahvaltıdan sonrası, otelden ayrılıyor ve Kamboçya, Siem Reap için havaalanına transfer. Konforlu bir Luang Prabang –Siem Reap uçuşu sonrası, Kamboçya’nın en fazla turist çeken bölgesine, hoş geldiniz. Pasaport işlemleri sonrası, otele transfer, check-in işlemleri sonrasında dinlenme ve serbest zaman. Akşam üstü, dileyen misafirlerimiz gece pazarı ve barlar sokağını ziyaret edebilirler.

Akşam yemeği ve Konaklama Siem Reap’de.

 

GÜN.9 SIEM REAP (K, ÖY) :   Otelde alacağımız kahvaltının ardından UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Angkor turumuz başlıyor. İlk durağımız Angkor Thom ve Güney Kapısı. Daha sonra Bayon Tapınağı, Baphuon Tapınağı ve Ta Phrom Tapınağı’nı geziyor ve Cüzamlı Kral ve Fil Teraslarını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz tur esnasında yerel bir restoranda. Günü Phnom Ba Kheng Tepesi’nde insanlık tarihinin en muazzam yapıtlarından biri olan Angkor Wat eşliğinde güneşi batırarak tamamlıyoruz. Akşam yemeğimizi Khmer dansçılarının göz alıcı performansı eşliğinde yerel bir restoranda.

Konaklama Siem Reap’de otelimizde.

 

GÜN.10 SIEM REAP – BANGKOK (K, AY) :   Kahvaltının ardından özel aracımızla Tonle Sap Gölü’ne gidiyoruz. Gölde çıkacağımız tekne turunda gölün üzerine kurulmuş “yüzen köyleri” göreceğiz. Keyifli tekne turumuzun arından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi alacağız ve havalimanına transfer olacağız. İstikamet Tayland’ın başkenti Bangkok. Varışımız ardından havalimanında karşılanıyor ve otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği yerel bir restoranda.

Konaklama Bangkok’da otelimizde.

 

GÜN.11 BANGKOK (K, ) :   Kahvaltının ardından Bangkok şehir turunda, Altın Buda ve Yatan Buda Tapınaklarını ziyaret edilecek, Kraliyet Sarayı, Parlamento Binası, çeşitli bakanlık binaları, Çin Mahallesi ve Çiçek Pazarı, panoramik olarak görülerek, Tayland ekonomisinde önemli yer tutan zümrüt, safir, yakut ve pırlanta gibi değerli taşların satış yeri olan ünlü Kraliyet mücevher fabrikasını ziyaret ediyoruz. Öğleden sonra serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Sea Food Market ve Patpong Gece pazarı turuna katılabilirler. (Sea Food Market'de günlük olarak getirilen deniz ürünlerinden seçip, istediğiniz gibi pişirterek akşam yemeğinizi burada alabilirsiniz. Ardından Bangkok’un en meşhur pazarı olan ve şehre gelen her turistin mutlaka ziyaret ettiği Çin ve Tayland stili ürünleri ve ayrıca ünlü markaların taklit ürünlerinin bulunduğu Pat-Pong Gece Pazarında serbest zaman.) Ayrıca dileyen misafirlerimize de özel olarak düzenlenecek olan ekstra Chao Phraya Nehrin’de tekne turuna çıkabilir ve teknede Bangkok’u izleyerek akşam yemeği alabilirler.

Konaklama Bangkok’da otelimizde.

 

GÜN.12 BANGKOK – ISTANBUL (K, ) :   Otelde alacağımız kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Yüzen Çarşı turuna katılabilirler. (Egzotik Uzakdoğu’yu yaşayabileceğimiz ve Bangkok’a gelen her ziyaretçinin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Bangkok’un dışına çıkarak yaklaşık 1.5 saat uzaklıkta bulunan Yüzen Çarşı turumuza uzun kuyruklu, tay stili botlarla başlıyoruz. Suni kanallarda yapacağımız yolculuğun ardından yüzlerce renkli ürünün, tropik meyvelerin, sebzelerin satıldığı yerel pazarda, alışverişleriniz için serbest zaman. Öğle yemeğimizi turumuz sırasında alıyor ve sonrasında Bangkok’a geri dönüyoruz.) Öğleden sonra alış veriş için serbest zaman. Akşam yemeğin ardından havalimanına transfer ve Istanbul’a dönüş için THY uçağında yerimizi alıyoruz.

 

GÜN.13 ISTANBUL :   Sabah erken saatlerde İstanbul’a varıyoruz. Turumuzun sonu ve bir sonraki KanulaTur seyahatinizde görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz..

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsiniz

İki veya Üç Kişilik Odada Kişi Başı

$ 3150

Rezervasyon

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 27.11.2020
  • Bitiş: 09.12.2020
  • Herşey Dahil

Bizi Takip Edin

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

KNLTur  ISPARTAya , Gül Hasadı

KNLTur ISPARTAya , Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
KNLTur  Kars, Erzurum I

KNLTur Kars, Erzurum I

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
KNLTur  VANa, VanGölü Ekspersi ile..

KNLTur VANa, VanGölü Ekspersi ile..

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur..

Görüntüle
KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

KNLTur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

Tur Göbeklitepe, Nemrut, Zeugma

ÖNEMLİ NOTLAR Konaklama otelleri:       Kahta’da, Hotel Euphrat, bir gece     &..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved