Tur NEPAL ve BHUTAN - Druk Wangel Festivali - Uzaklar-Doğu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur NEPAL ve BHUTAN - Druk Wangel Festivali

Egzotik Nepal ve Bhutan

10 – 17 Aralık 2021     9gün

Kathmandu Bhaktapur Paro Punakha Thimphu DochulaDrukWangelFestival Taktsang

ana unsurlar : az sayıda katılımcı ile butik gezi,   sosyal yaşam,   Budizm,   himalayalar’da gün doğumu,   durbar meydanı,   ksthamandap,   şiva tapınağı,   hanuman   doka,   yaşayan Tanrıça Kumari,   Bhadgoan,   Swayambunath tapınağı,   Pashupatinath Hindu Tapınağı,   mutlu insanlar ülkesi Bhutan,   budizmle yönetilen ülke,   en büyük buda heykeli,   Punakha,   Dochula geçidi,   Druk Wangel Festivali,   taktsang manastırı

—Tur PROGRAMI—

GÜN1-2 : ISTANBUL - KATHMANDU (AY) :     Himalayaların tepesine, egzotik Nepal’e ve Bhutan gezimize katılım için akşam 22:00’de İstanbul Havalimanın’da buluşuyor ve bilet ve pasaport işlemlerimizden sonra Türk Hava Yolları’nın 01:30’daki TK 726 seferi uçuşu ile Katmandu’ya hareket. 11:10’da varılacak Katmandu’da vize, pasaport ve bagaj işlemlerinden sonra çıkışta karşılanıyoruz ve Hindistan-Delhi’den gelecek diğer misafirler ile buluşuyoruz. Yerel rehberimiz mihmandarlığında otelimize gidiyor ve chek-in işlemleri sonrasında kısa bir dinlenme. Özgür insanların ülkesi Nepal’e, Katmandu’ya hoş geldiniz.

Kathmandu şehir turumuzda;  Durbar (Kraliyet) Meydanı, Kasthamandap, Şiva Tapınağı, Hanuman Doka, Bhairap Heykelleri vs. burada göreceklerimizden sadece bir kaçı. Eğer şanslı günümüzde isek, yaşayan Tanrıça Kumari’yi bile görebiliriz. Kathmandu gezimizi tamamladıktan sonra otelimize gidip giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Sonrası serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da otelimizde.

 

GÜN3 : KATHMANDU – BHAKTAPUR (K, AY) :     Dileyenlerle kahvaltıdan önce Dünyanın Doruğunu görmek için Everest Zirve Uçuşu veya karayolu ile himalayaların tepesine gün doğumu’na gidiyoruz(ekstra). Uçuşa gidenler de döndükten sonra otelden ayrılıp ülkenin en önemli, ilk başkent ve bir UWH olan Bhaktapur’a (Bhadgoan) gidiyoruz. Öğleden sonra, bütün Kathmandu’yu ayaklarımızın altına alabileceğimiz, muhteşem manzaralı Swayambunath Tapınağı’na çıkıyoruz. Bol bol foto çektikten sonra sırada Nepal’in Varanasi’si olarak da adlandırılan Hindu Ölü Yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağı var. Burada çok daha yakından Ölü Yakma Ayinlerine tanık oluyoruz. Sonrasında da, günümüzü Tibetli Budist hacıların ülkedeki en önemli merkezi ve Dünya’nın da en büyük Stupalarından olan Bodhnath’da sonlandırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Katmandu’da.

 

GÜN4 : KATHMANDU – PARO - THIMPHU (K, AY) :     Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıyor ve Kathmandu havaalanına gidiyoruz. Bizleri bir başka egzotik ülke Bhutan’a götürecek uçağa binerken, tatlı bir tebessüm ile “tekrar görüşmek üzere Nepal” diyoruz. Öğleden sonra yaklaşık bir buçuk saatli uçuş sonrası varacağımız Bhutan’ın tek havaalanı PARO’da karşılanıyor ve pasaport işlemleri sonrasında, rehberimiz ile buluşarak Bhutan’ı keşfe başlıyoruz. İlk durağımız Tashichho Dzong, Budist manastır ve kalesi. Thimphu varıyor , panoramik bir tur sonrası otele yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama Thimphu.

 

GÜN5 : THIMPHU – DOCHULA DRUK WANGYEL FESTIVAL – PUNAKHA (K, AY) :     Thimphu’da kutlamalar ve festival günü, gezecek, görecek, eğleneceğiz. Himalayaların en renkli sosyal ve kültür festivali içinde Bhutan halkı ile bütünleşecek ve hayatınzda farklılıklar yaşayacaksınız. Kraliyet ailesi himayesindeki, Dochula geçidindeki festivalin izlenmesi sonrasında bu kez Punakha’ya gidiyoruz. 1955 yılına kadar ülkenin başkenti, yönetim merkezi olan ve en güzel manzaraların izlendiği, bölgenin ruhani yönetim merkezi Punakha Dzong sarayı, Lama Drukpa Kuenley’in yaşadığı Chimmi Lakhang, Talo Manastırı, zaman kalırsa da Ritcha Village görülebilecektir. Akşam yemeği ve konaklama Punakha’da.

 

GÜN6 : PUNAKHA – THIMPHU - PARO (K, AY) :     Kahvaltı’dan sonra, aracımıza geçerek Thimphu’ya dönüyoruz. Yaklaşık üç saatlik bir yolculuk sonrasında varacağımız Thimphu’da, Ulusal Posta merkezi, ulusal güzel sanatlar okulu, ulusal park ve hayvan koruma bölgesi, anıtlar BUDDHA Point görülüp gezilecek yerlerin başlıcaları olacaktır. Öğle yemeği sonrasında Paro’ya devam edilerek, akşam üstü varacak ve otelimize yerleşeceğiz. Dinlenme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama Paro’da.

 

GÜN7 : PARO - TAKTSANG (K, AY) :     Bugün öğleden önce guru Padmasambhava tarafından yapılmış, ulaşılması güç 800m uzunluğunda bir kaya üzerine inşaa edilmiş Taktsang Budist Manastırına tırmanıyoruz. Meditasyon ve Budist hacılar için önemli bir merkez olan manastıra erişimle huzur bulacağız. Daha sonra Rinpung Dzong ve Kyichu Lhakhang gezilecek ve günü sonlandıracağız. Akşam yemeği ve konaklama Paro’da

 

GÜN8 : PARO - KATHMANDU (K) :     Kahvaltı sonrası dönüş yolculuğumuz, rehberimiz bizleri Paro havaalanına bırakıyor ve ayrılıyoruz. Öğleden sonra uçağımız ile Kathmandu-Nepal’e dönüyoruz. Varışımızda pasaport işlemleri sonrası otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleştikten sonra serbest zaman. Alışverişe, hediyeliklerimiz almaya gidebiliriz. Konaklama Thimphu.

 

GÜN9 : KATHMANDU - ISTANBUL (K ) :     Sabah erken alınacak kahvaltının ardından 07:30 ’taki uçağımız için havaalanına gidiyoruz. Bizleri İstanbul’a götürecek uçağa binerken, tatlı bir tebessüm ile hoşçakal Nepal diyoruz. Öğleden sonra varacağımız İstanbul’da güzel temenniler ile ayrılıyor ve bir dahaki etkinlikte buluşmak üzere hoşça kalın diyoruz..

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

$ 2125

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : İstanbul
  • Başlangıç: 10.12.2021
  • Bitiş: 17.12.2021
  • Kahvaltı / Akşam Yemeği

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

Tur Munzur, Eğin Dersim Harput - Anadolunun Kalbi

NOTLAR Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen hususlar ned..

Görüntüle
Tur ISPARTAya  Gül Hasadı

Tur ISPARTAya Gül Hasadı

NOTLAR: ULAŞIM: uçak+karayolu iledir. Ulaşım Aracı: klimalı, dvd oynatıcılı, dokuzu yatar 13-16 koltuklu Mercedes Sp..

Görüntüle
Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur SaklıDeğerlere , Düğmeli Evler ve Frigya yolu

Tur SaklıDeğerlere , Düğmeli Evler ve Frigya yolu

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur aracı, KanulaTur Özel Aracı, 13 yolcu kapasiteli VW-Crafter Minibüstür. Covid-19 Pandemi nedeni ile 8..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved