Tur MARDiN DiYARBAKIR BATMAN - Anadolu

Farklı paketlerle seyahat paketleri için rezervasyon yaptırın

Tur MARDiN DiYARBAKIR BATMAN

Bizbize Gezi Turu 

Mardin, Diyarbakir, Batman

5gün

Diyarbakır - Zerzevan - Mardin – Dara - Midyat – Hasankeyf – Malabadi – Batman

Tur Programı:

Gün1: Istanbul – Diyarbakır (k, öy, ay) : İstanbul’da havaalanı’na transfer, Türk Hava Yolları TK2602 ile Istanbul/05:25 – Diyarbakır/07:30 uçuşu ile gidiş. Diyarbakır kahvaltısı, Diyarbakır şehir turu, konaklama Diyarbakır’da.

Gün2: Diyarbakır – Zerzavan - Dara – Mardin (150 km)(k,öy,ay) : Tam gün ulaşım, Zerzavan kalesi ve Mitraism tapınağı, Dara antik Kenti ve Mardin şehir turları, Konaklama Mardin’de

Gün3: Mardin (k, ay) : şehir turu ve serbest zaman. Konaklama Mardin’de.

Gün4: Mardin – Midyat (130 km) (k, ay) : tam gün ulaşım, mor gabriel manastırı ziyareti, Midyat şehir turu, Midyat serbest zaman, Konaklama Midyat’ta.

Gün5: Midyat – Hasankeyf – Malabadi – Batman (160 km) (k, öy) : tam gün ulaşım, Hasankeyf baraj su toplama alanı, petrol kuyuları, Malabadi köprüsü, Türk Hava Yolları’nın TK2685 seferi ile Batman’dan 17:55’te Istanbul’a 20:05’te dönüş, havalanından transfer.

Ve bir sonraki KanulaTur organizasyonunda görüşmek üzere aldığımız noktalara bırakarak ve üzülerek sizlerle vedalaşıyoruz. Hoşçakalın.

bölgede gezilip görülecek önemli mekanlar ve ören yerleri:

26 uygarlığa beşiklik yapmış, doğunun Paris’i olarak da adlandırılan, Diyarbakır’da; otantik suriçinde kahvaltı; burçları, kapıları suriçi ile surlar ve Gazi Köşkü ile On Gözlü Köprü ve zaman yettiğince Artuklu Kemeri, Aslanlı Çeşme, St George Kilisesi, Eski Cezaevi Binası, Vakıflar Mudürlüğü Binası, Defterdarlık Binası (Müze Müdürlüğü), Körtiktepe bölümü ile Diyarbakır Arkeoloji Müzesi; Dağ Kapı(Harput kapısı), Nebi peygamber cami, Hasanpaşa hanı, Kuyumcular çarşısı ,Cahit Sıtkı Tarancı evi ,Ulu camii , Mesudiye medresesi , Güneş saati, Bakırcılar çarşısı, Sülüklü han, Demirciler çarşısı ,Dört ayaklı Minare, Şeyh Muttahar Cami, Morpetyun Keldani Klisesi, Surp Gragos Ermeni Kilisesi, Kervansaray (Deliller Hanı), Hz. Ömer Camii, Mardin Kapı, Yedi Kardeş Burcu, Ali Paşa Camii, Ulu Beden (Ben-u Sen) Burcu, Meryem Ana Süryani Kadim Kilisesi, Urfa Kapı (Rum Kapısı), Sarı Saltuk Türbesi, Melik Ahmet Paşa Camii, Melik Ahmet Paşa Hamamı, Parlı Safa Camii ve Minaresi, Behram Paşa Camii, Deva (Deve) Hamamı,

Samachi kalesi olarak da bilinen, yine ipek yolu üzerinde askeri bir üs olarak konumlandırılmış bir doğu roma kalıtı Zerzavan Kalesi ve bünyesindeki gizemli bir din olan Mitraizm ait bir tapınak ile yeraltı yapıları.

Tarihinde İpek yolunun transit ticaret merkezi, bir dönem piskoposluk merkezi de olan, dünyada bir başka eşi olmayan roma dönemi mirası ile Dara antik kenti.

“Müze Şehir” Mezapotamya’nın kapısı, Mardin'de "SiT" alanı içerisinde ve şehir merkezinde bulunan; Mardin Metropoliti ikametgahı, Deyr-ul Zafaran (Safran) Manastırı, Mardin Müzesi, Kırklar Kilisesi; Ulu camii; Postane binası; Kasimiye Medresesi, VAK-SA Vakfı imkânı ve destekleriyle restorasyon çalışmaları devam eden "SAKIP SABANCI MARDİN KENT MÜZESİ ve DİLEK SABANCI SANAT GALERİSİ; Mardin taş sokakları ve abbaraları..

Taş işleme sanatı ve konakları, telkârisi, gümüşçüleri ile Midyat’da, tv dizilerinin otantik konakları, Midyat Devlet Konuk evi, Etnografya müzesi, Gümüşçüler Çarşısı, Mor Gabriyel(Deyr-ul Umur) Manastırı..

Baraj suları altında kalmakta olan, ulu camisi, köprüsü, mağaraları, büyük ve küçük sarayı ile Hasankeyf ören yeri ve Ilısu barajı üzerinde bir tekne gezisi…

Zeynel Bey türbesi/künbeti; Raman Petrol üretim bölgesi, Malabadi köprüsü ile Batman..

Bütün bunlar, Kanulatur organzasyonu ve bölge insanı, kokartlı, profesyonel rehberimiz ile…

 

Bu geziye katılımınız sayesinde, el sanatlarımız yaşayacak; otantik yöre mutfağı yaşayacak ve unutulanlar yeniden yaşam bulacak; yöre esnafı alışverişlerimiz sayesinde ayakta kalmaya devam edecek; köylü pazarlarından alacağınız her bir ürün yöre insanına katkı sağlayacak; herkes doğduğu yerde mutlu yaşayacaktır.

Yorum

Bize buradan tur görüşlerinizi ve yorumlarınızı gönderebilirsinizİki Kişilik Odada Kişi Başı

₺ 0

Satın Al

Seyahat Bilgileri

  • Kalkış : Istanbul
  • Başlangıç: 00.00.0000
  • Bitiş: 00.00.0000
  • Herşey Dahil

Paylaşın

Yardıma mı İhtiyacınız Var?

Sizi Arayalım

+90 212 588 46 60

Popüler Turlar

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

Tur KARADENiZ(Doğu) Batum

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur VANa

Tur VANa

ÖNEMLİ NOTLAR *Tur programında yer alan ana unsurlar sabit kalmak koşulu ile, ülke şartları, ulaşım ve önceden kestirilemeyen..

Görüntüle
Tur  İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

Tur İğneada, Longozlar, Dupnisa ve Bağlar

ÖNEMLİ NOTLAR CoviD önlemleri: -Seyahat başlangıcı öncesi araç dezenfekte edilir.  -Misafirlerde..

Görüntüle
Whatsapp Hemen Ara

30% OFF

Yurtdışı Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

42% OFF

Yurtiçi Turları

En Yakın Tur ve Fiyat için

İncele

Copyrights © 2020 Kanula Turizm. All Rights Reserved