KNLTur , KAPADOKYAya

İstanbul

Araç ile Ulaşım

4 Gün

Start: 15.12.2020

Finish: 18.12.2020

Kahvaltı / Akşam Yemeği

Araç ile Yolculuk

4 Yıldızlı Hotel

Vize Gerekmiyor

Tur Kodu : ESLA

( Tur Ziyaret Sayısı: 272 )
Standart Fiyat

* Telefon: +90 212 588 46 60
1450 TL
ONLİNE REZERVASYON

Anadolu’nun orta yerinde, farklı bir hayal ülkesi….. Fantastik öykülerin düşsel mekanı….. Olağanüstü Coğrafik Yapı…. Atları…. Güvercinleri…. Üzümleri…. Anadolu’nun vazgeçilmez mühürü.. KAPADOKYA

KAPADOKYA TURU

3n4d

Program :

1.Gün: ISTANBUL – KAPADOKYA:

Akşam 23.00’de Zincirlikuyu Metrobüs çıkışı, (Beşiktaş istikameti); 23.30 Kadıköy Evlendirme Dairesi önünden hareketle Bolu, Ankara, Aksaray yoluyla Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.

2.Gün: GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ – ÜÇ GÜZELLER - SİNASSOS - UÇHİSAR - ÜRGÜP

Sabah saatlerinde; Eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ geziliyor. “Müze içerisinde muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise) ile yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil`in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise görülecek yerler arasında”.

ÜRGÜP içerisindeki  panoramik tur sonrasında ŞARAP MAHZENLERİ ziyaret edilecek.

Daha sonra, şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesinin panoramik manzarasının izlenebildiği ÜÇGÜZELLER MEVKİİ`nde fotoğraf ve gezinti molası ile devam edilecek.

Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerinin görülebildiği (Sinassos) MUSTAFAPAŞA Köyü görüldükten sonra da, bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak da kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Donemi ile MS.9.YY arasında ortaya çıkmış olan UÇHİSAR KALESİ`ni dışarıdan fotoğraflıyoruz.

Uçhisar’da bölge ve yöresel tatların baharat ve kuruyemiş alışverişine imkan tanınmakta ve sonrasında da, bölgenin doğal kaynaklarından olan ONYX taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile tur sona eriyor.

Otele dönüş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelde.

3.Gün: ÇAVUŞİN - PAŞABAĞI – AVANOS - DERVENT VADİSİ - KIZILIRMAK -HACI BEKTAŞ-I VELİ

(Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu BALON TURU ile birlikte yapacaklardır.(-ekstra 100 Euro,-)

Otelde alınacak sabah kahvaltısı sonrası, kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı ÇAVUŞİN ÖREN YERİ`nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği PAŞABAĞI`nda fotoğraf molası verilecek.

Değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu DERVENT VADİSİ`nin gezilmesi sonrasında turumuz Cilalı Taş Devri`nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan AVANOS`a yapılacak ziyaret ile devam ediyor. Burada Kızılırmak`tan çıkarılan çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler aktarılmaktadır. Arzu edenler, alışveriş de yapabilmektedirler.

Sonrasında, Horasan`da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş-ı Veli`nin Türbesinin de bulunduğu HACIBEKTAŞ (ekstra gezi, müze ören yeri giriş ücretine dahildir ) ilçesine gidilmekte ve dönüşte de, halı atölyelerinin gezilmesi ile günlük tur sona eriyor.

Akşam yemeği ve geceleme otelde.

(Dileyen misafirler yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine ekstra olarak gidebilirler. )

4.Gün: DERİNKUYU - NARLIGÖL - IHLARA VADİSİ - TUZ GÖLÜ

Sabah kahvaltısı sonrasında otelden çıkış yapılarak tura, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan DERİNKUYU YERALTI ŞEHRİ ile devam ediliyor. (veya Kaymaklı Yeraltı Şehri).

Güzergah üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan NARLIGÖL’de (Krater Gölü) çay kahve molası verilir. Sonrasında kanyon-vadi olan doğa harikası, IHLARA VADİSİ`ne inilerek Ağaç altı, Yılanlı kiliseleri görülecektir.

İstanbul`a doğru yola çıkıyor ve TUZ GÖLÜ kıyısında verilecek fotoğraf molası ardından Ankara, Bolu güzergahından İstanbul`a varış gece saatlerinde olacak ve misafirlerimizle diğer turlarımızda tekrar görüşmek dileği ile alındıkları noktalara bırakılıyorlar.

Yardıma mı İhtiyacınız Var? +90 212 588 46 60

Rezervasyon İçin Yardımamı İhtiyacınız Var? Lütfen Hertürlü Sorunuzu, Fikrinizi ve Düşüncenizi Bizle Paylaşın.

Whatsapp Hemen Ara